środa, 1 kwietnia 2020
Imieniny: Grażyny, Hugona
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
14.10.2015

Porozmawiajmy o dysleksji. KONKURS NIE TYLKO DLA NAUCZYCIELI

Dodał: RED.

Dziś Dzień Edukacji Narodowej, a więc święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W związku z tym, i my składamy najlepsze życzenia, przy okazji zachęcając wszystkie osoby uczące w szkołach, by spróbowały swych sił w naszym konkursie i miały  szansę na wygranie bardzo dobrej książki o tematyce edukacyjnej. Wspólnie z warszawskim Instytutem Wydawniczym „Erica” chcielibyśmy zaprezentować książkę „Praca z dzieckiem ryzyka dysleksji i dysgrafii”.

 

Dzieci mogące mieć w przyszłości problemy z czytaniem i pisaniem można zauważyć już w przedszkolu.  W pierwszym rozdziale książki przedstawiona jest problematyka ryzyka dysleksji i dysgrafii. W drugim omawiana jest organizacja zajęć terapeutycznych. Natomiast w rozdziale trzecim znalazły się praktyczne rozwiązania w postaci metod, ćwiczeń, scenariuszy zajęć i planów pracy przydatne podczas prowadzenia zajęć terapeutycznych w przedszkolach z dziećmi ryzyka dysleksji i dysgrafii.

Książka przeznaczona jest dla studentów studiów pedagogicznych o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, ale także dla kochających rodziców, którzy pragną zrozumieć problematykę dysleksji i dysgrafii oraz chcą pomóc swoim pociechom.

Autorka Anna Klim-Klimaszewska to prof. nzw. dr hab., pedagog zajmujący się problematyką wychowania przedszkolnego, pełniąca funkcję kierownika Katedry Dydaktyki w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Jest autorką ponad 200 publikacji o charakterze naukowym i popularnonaukowym wydawanych w kraju i za granicą.

Tę i pozostałe książki można kupić na stronie internetowej księgarni: www.tetraerica.pl

KONKURS

Książkę można również wygrać biorąc udział w naszym konkursie. Mamy do rozdania 2 egzemplarze. By je otrzymać należy odpowiedzieć czy dysgrafia to:

a)    zaburzenia umiejętności pisania

b)    zaburzenia umiejętności liczenia

Prawidłową odpowiedź należy wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , w wiadomości wpisując swoje imię i nazwisko oraz adres do ewentualnej wysyłki nagrody.  Na prawidłowe odpowiedzi czekamy od czwartku 14.10.2015 od godziny 12.30 do piątku 15.10.2015 do godziny 20.00. Nagrodę otrzymają dwie pierwsze osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi.

 

 

 

Czytany 4175 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY