środa, 1 kwietnia 2020
Imieniny: Grażyny, Hugona
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
12.11.2015

24. Posiady Gawędziarskie oraz 26. Konkurs ...

Dodał: RED.

24. Posiady Gawędziarskie oraz 26. Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych 

14 listopada (sobota), godz. 12.00, Stara Karczma w Jeleśni – konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni, Stara Karczma w Jeleśni oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Grojcowianie w Wieprzu zapraszają na *24. Posiady Gawędziarskie oraz 26. Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych.*

We wspaniałym wnętrzu kilkusetletniej Karczmy w Jeleśni w sobotę *14 listopada* oraz równie starym Muzeum „Stara chałupa” w Milówce w niedzielę *15 listopada* odbędą się *24. Posiady Gawędziarskie* oraz *26. Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych.*

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie autentycznej muzyki i twórczości ludowej, a także ożywianie i podtrzymywanie ludowego muzykowania i tradycji gawędziarstwa. Podczas imprezy będzie można zobaczyć na żywo najlepszych muzykantów i gawędziarzy z Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, którzy zaprezentują archaiczne i nowe góralskie melodie i gawędy.

Usłyszymy najstarszych ludowych artystów. Wśród nich gawędziarki: Józefę i Zofię Sordyl z Korbielowa, Juliannę Adamek, Annę Dunat z Pewli Wielkiej, a także Kapelę Byrtków z Pewli Wielkiej czy heligonistę Czesława Pawlusa z Żabnicy. Wystąpią też kontynuatorzy muzycznych tradycji: Przemysław Ficek z Jeleśni, Marcin Blachura z Żywca oraz multiinstrumentalista Otmar Kantor z Zaolzia. Zaprezentują się również najmłodsi laureaci konkursów z poprzednich lat, m.in. Kapela Fundacji Braci Golec z Łodygowic i Milówki oraz Kapela Mała Jetelinka z Jaworzynki.

Najlepszych nagrodzonych muzykantów i gawędziarzy usłyszymy ponownie podczas koncertu laureatów, który odbędzie się w Regionalnym Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej 22 listopada (niedziela) o godz. 15.00.

Źródło GOK Jeleśnia

Czytany 4557 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY