niedziela, 19 stycznia 2020
Imieniny: Henryka, Mariusza
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
22.11.2013

Otwarcie nowego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji

Dodał: RED.

W najbliższy poniedziałek 25 listopada 2013 odbędzie się otwarcie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji "Ad Finem" im. Marii Krystyny Habsburg w Czernichowie. Jest to placówka, która może przyjąć aż 300 pacjentów geriatrycznych i psychogeriatrycznych.

W "Ad Finem" pracę znajdzie aż 140 osób. Jest to rewelacyjna informacja dla mieszkańców Żywiecczyzny, borykającej się z olbrzymim problemem bezrobocia. To największy pracodawca, który pojawił się na tutejszym rynku od kilku lat.

Centrum zbudowane zostało na fundamencie 10-letniego doświadczenia w świadczeniu usług opiekuńczo-leczniczych – na Dolnym Śląsku od 2004r. działa Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Inter-Med" w Sokołowsku, a od 2008r. jego filia w Mieroszowie, posiadający kontrakt z NFZ. Jakość usług poświadcza Certyfikat ISO 9001:2008.

Oferta Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej Ad Finem skierowana jest do pacjentów z szerokim spektrum schorzeń geriatrycznych i psychogeriatrycznych. Oferowana jest opiekę całodobowa w ramach następujących oddziałów: stacjonarny i dzienny Oddział Opiekuńczo-Leczniczy, stacjonarny i dzienny Oddział Psychogeriatryczny, Oddział Geriatryczny oraz oddziały dzienne rehabilitacji geriatrycznej, psychogeriatrycznej i terapii zajęciowej.

Do dyspozycji pacjentów będą przestronne pokoje 1 i 2 - osobowe, każdy z wyjściem na ogród, przestronną jadalnię, pokoje dzienne, jak również własną kuchnię i pralnię. Zajęcia terapeutyczne i rehabilitacja przygotowana na potrzeby pacjentów ze schorzeniami wieku starczego oraz zaburzeniami psychogeriatrycznymi odbywają się w odpowiednio dostosowanych salach terapii zajęciowej, salach rehabilitacji i gabinetach fizjoterapii.

Stworzone miejsca stałego pobytu są przystanią, gdzie kompleksowo dba się o warunki bezpiecznego, spokojnego i godnego życia. Jest to miejsce, w którym otrzymamy fachową, kompleksową opiekę i pielęgnację. Przy czym nie chodzi tylko o pielęgnację w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale o towarzyszenie, opiekę, wsparcie i bycie razem. To nowy rodzaj pielęgnacji skierowany na OSOBĘ, a nie tylko na symptomy jej choroby.

Źródło, foto: Żywiec Media, M. Hujdus

Czytany 3560 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY