niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
21.11.2012

Mieszkańców gminy Łekawica czekają zmiany w służbie zdrowia

Dodał: RED.

Mieszkańców Gminy Łękawica czekają spore zmiany w zakresie ochrony ich zdrowia. Od 1 stycznia do budynku Ośrodka Zdrowia należącego do Urzędu Gminy wprowadzą się nowi lekarze. Wczoraj zapadła decyzja o wyborze najemcy lokalu komunalnego w „Ośrodku Zdrowia". Roczny kontrakt z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony podpisze z Gminą Łękawica Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu.

Przez ostatnie kilkanaście lat (od czasów reformy zdrowia w 1998 roku), w Ośrodku Zdrowia w Łękawicy przyjmowali lekarze z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Praktyki Grupowej Lekarzy POZ S.C. w Gilowicach. Dlaczego po tylu latach umowy zwyczajnie nie przedłużono?

– Postanowiliśmy ogłosić konkurs ofert na najem pomieszczeń komunalnych w Ośrodku Zdrowia w Łękawicy z dwóch powodów. Pierwszy był taki, że mijał okres wynajmu dotychczasowemu dzierżawcy, drugi może bardziej prozaiczny, że dotychczasowy najemca już od dłuższego czasu nie potrafił znaleźć osoby na stanowisko lekarza pediatry, a w gminie Łękawica taki lekarz był bezwzględnie potrzebny. Zresztą świadczenie usług lekarza pediatry przez 5 dni w tygodniu znalazło się na pierwszym miejscu wśród wymagań dla przyszłego najemcy Ośrodka Zdrowia – podkreśla Stanisław Baczyński, wójt gminy Łękawica.

Do konkursu ofert przystąpiły cztery instytucje świadczące usługi w zakresie ochrony zdrowia. Ostatecznie Zespół ds. analizy i oceny ofert złożonych w otwartym naborze ofert na najem lokalu komunalnego w Ośrodku Zdrowia rekomendował Wójtowi Gminy Łękawica Stanisławowi Baczyńskiemu wybór żywieckiego ZZOZ-u. Wójt zgodził się z sugestią Zespołu i zdecydował na podpisanie umowy najmu z tym podmiotem. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, bowiem pod koniec lat dziewięćdziesiątych, to żywiecki ZZOZ przekazał Łękawicy ośrodek zdrowia do prowadzenia.

Wybór żywieckiego ZZOZ-u ma jeszcze jedno bardzo istotne znaczenie dla mieszkańców gminy Łękawica. Według oferty złożonej przez żywieckich medyków, od 1 stycznia 2014 miałby zostać powołany do życia Zespół Ratownictwa Medycznego. O „karetce" w Łękawicy, która obsługiwałyby nie tylko gminę Łękawica, ale i przyległe gminy Łekawica i Ślemień mówi się na Żywiecczyźnie od bardzo wielu lat. Teraz pojawiła się na to realna szansa.

Z rozstrzygnięcia konkursu ofert cieszy się szef żywieckiego ZZOZ Antoni Juraszek.

– 12 lat temu, kiedy przekazywaliśmy ośrodek zdrowia w Łękawicy była zupełnie inna tendencja, wówczas dążyło się do tworzenia małych ośrodków z lekarzami pierwszego kontaktu. Przez ten okres sporo się zmieniło i dzisiaj potwierdza się, że tylko zintegrowane systemy dają gwarancję najlepszej dla pacjenta opieki. Do nas jako ZZOZ należy żywiecki szpital, mamy bardzo dobrych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, dlatego współpraca Ośrodka Zdrowia w Łękawicy ze szpitalem, w tym obsługa laboratoryjna i oczywiście obsługa medyczna w ramach tej samej firmy będzie gwarancją dużo lepszej jakości usług – zapewnia Antoni Juraszek, dyrektor żywieckiego ZZOZ.

Źródło: Żywiec Media, M. Hujdus

Czytany 2293 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY