niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
14.05.2013

Aleja Jana Pawła II w Łękawicy

Dodał: RED.

29 czerwca zostanie oddana do użytku aleja Jana Pawła II w Łękawicy. Chcąc uświetnić to wydarzenie, wójt gminy Łękawica Stanisław Baczyński skierował do mieszkańców miejscowości i innych osób apel o przekazanie wszelkich pamiątek związanych z obecnością kardynała Karola Wojtyły na terenie obecnej gminy Łękawica.To już druga tego typu akcja. W ubiegłym roku powstała książka i film dokumentalny na temat 20-rocznicy spalenia i 15-rocznicy odbudowy kościoła parafialnego w Łękawicy.

Oto treść apelu:

"Szanowni Państwo,

29 czerwca oddamy do użytku aleję Jana Pawła II w Łękawicy. Będzie to jedno z najładniejszych miejsc rekreacyjnych w naszej gminie. Miejsce, gdzie będzie można spacerować i na chwilę usiąść w zadumie.

W związku z wyjątkowym Patronem tego miejsca, pragniemy aby nabrało ono szczególnego charakteru, związanego z postacią Jana Pawła II i jego związkami z naszym terenem. Jako, że Karol Wojtyła, jeszcze jako biskup, a następnie kardynał krakowski wielokrotnie przebywał na naszym terenie, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie wszelkich posiadanych przez Państwa materiałów związanych z Jego osobą, w szczególności zdjęć i dokumentów. Materiały te po zeskanowaniu, zostaną Państwu oddane. Natomiast z zebranego materiału będziemy chcieli przygotować specjalną wystawę, która uświetni naszą nowopowstałą aleję.

Wszelkie materiały prosimy kierować do Gminnej Biblioteki Publicznej (Instytucji Kultury): Łękawica, ul. Żywiecka 23 do dnia 10 czerwca 2013. Materiały można dostarczać osobiście, pocztą lub mailowo (po wcześniejszym przeskanowaniu)

Za wszelką okazaną pomoc, będziemy niezwykle wdzięczni.

Wójt Gminy Łekawica

Stanisław Baczyński"

Źródło, foto: Żywiec Media, M. Hujdus

Czytany 2739 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY