poniedziałek, 18 lutego 2019
Imieniny: Sylwana, Konstancji
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
24.06.2013

W rytmie Beatlesów

Dodał: RED.

Powitanie lata 2013 połączone z Nocą Świętojańską i wyborami miss, odbyło się w sobotnie popołudnie w Łękawicy. Pomimo, że tuż przed rozpoczęciem imprezy, nad gminą przeszła burza, nie odstraszyło to widzów, którzy tłumnie przybyli na imprezę organizowaną w ramach realizacji programu „Pogłębianie współpracy PL-SK Łękawica - Vavrečka".

Na początku zaprezentowały się młodzieżowe zespoły z Polski i Słowacji. Łękawicę reprezentowały „Jaworki", czyli dziecięcy zespół folklorystyczny, zaś młodzież z Vavrečki zaprezentowała się w koncercie muzyki gospelowej. Warto zaznaczyć, że młodzi Słowacy zagrali na instrumentach zakupionych dzięki realizacji projektu unijnego „Pogłębianie współpracy PL-SK Łękawica - Vavrečka".

Po zespołach przyszła pora na zaprezentowanie się kandydatek na miss. W tym roku w szranki stanęła rekordowa ilość 14 dziewczyn z gmin Gilowice i Łękawica oraz dwie reprezentantki Vavrečki. Jury podejmując werdykt sumę swoich głosów złożyło z trzech aspektów: uroda, ruch na scenie oraz kreatywność w odpowiedzi na pytania jury. Miss Nocy Świętojańskiej 2013 została Słowaczka Natalia Kasanova. Co ciekawe, w ubiegłym roku, I vicemiss została siostra Natalii, Sonia. Natalia zapowiedziała jednak, że ma jeszcze jedną siostrę, która przyjedzie powalczyć o koronę miss już za rok. Publiczność w Łękawicy chętnie jednak zobaczyłaby na scenie wszystkie trzy siostry Kasanove. Natalia została wybrana również Miss Publiczności. Miss Obiektywu wybrano Patrycję Gradek z Łysiny. Tytuł I vicemiss przypadł Kindze Midor z Gilowic.

Przerywnikami wyjść miss były występy kabaretów amatorskich. Swoje programy zaprezentowali m.in. członkowie grupy śpiewaczej Conviva oraz Kabaret Strażacki OSP Kocierz Moszczanicki. Kabaret ten zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, rozbawiając publiczność do łez.

Był również akcent sportowy imprezy. Okazją były awanse piłkarzy LKS Orzeł Łękawica do wyższych klas rozgrywkowych, zarówno wśród seniorów, jak i juniorów. Piłkarzom nagrody wręczyli przedstawiciele władz Podokręgu Piłki Nożnej w Żywcu..

Podczas imprezy w Łękawicy nie mogło oczywiście zabraknąć orkiestry dętej Beskid z Kocierza Moszczanickiego. Zagrali świetny koncert muzyki rozrywkowej. Gwiazdą wieczoru był zaś zespół The Beatlmen, który porwał publiczność skocznymi przebojami. Warto wspomnieć, że artyści stylizowani na słynną czwórkę z Liverpoolu, do swojego repertuaru włączyli również największe polskie przeboje końca lat sześćdziesiątych. Koncert ten spotkał się z wielkim aplauzem ze strony publiczności. Zwieńczeniem sobotniej imprezy w Żywcu był festyn, który poprowadził DJ Wojtek.

Źródło, foto: Żywiec Media, M. Hujdus

Czytany 2544 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY