niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
30.07.2013

Łekawica gościła w Vavreczce

Dodał: RED.

Twa realizacja Projektu „Pogłębianie współpracy na pograniczu PL-SK Łękawica – Vavrečka". Po trzech imprezach, które odbyły się w Łękawicy, przyszła pora na wizytę w gościnnej, jak zawsze Vavreczce na Słowacji. Okazja była nie byle, jaka albowiem gospodarze, jak co roku obchodzili Dni św. Anny.

Impreza na Słowacji rozpoczęła się już w piątek. Tego dnia wypadła w tym roku uroczystość św. Anny, patronki miejscowej parafii. Piątek był więc w dużej mierze poświęcony uroczystościom religijnym. Sobota to z kolei dzień sportu. Jedną z atrakcji był turniej w mini futbolu. Potem rozpoczął się festyn trwający do późnych godzin nocnych.

W niedzielę na Słowację zawitała ekipa z gminy Łękawica. Przywieźli oni do tej urokliwej gminy niedaleko Namestova, bardzo dużo dobrej muzyki, radości i śpiewu. Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta „Beskid" z Kocierza Moszczanickiego pod dyrekcją Mariusza Płonki. Repertuar był pełen przebojów i światowych standardów, co bardzo spodobało się miejscowej publiczności.

Nie gorsza była grupa śpiewacza, która zaprezentowało w Vavreczce nieoficjalny hymn gminy Łękawicy do słów i muzyki Adama Foksa, opiekuna muzycznego grupy, ale również kilka innych znanych utworów, nie tylko beskidzkich, ale również ze światowej klasyki, jak np. „El condor pasa" z repertuaru zespołu Simon & Garfunkel.

Miejscowi nie chcieli być gorsi. Wysoką klasę pokazał zespół gospel owy, którego muzycy grają na nowych instrumentach, które zostały zakupione w ramach projektu „Pogłębianie współpracy na pograniczu PL-SK Łękawica – Vavrečka".

Na scenie pojawili się również włodarze obu gmin. Starosta obce (wójt gminy) Vavrečka Ladislav Šnapko oraz wójt gminy Łękawica Stanisław Baczyński. Obaj panowie podkreślili, że współpraca pomiędzy gminami jest bardzo owocna i rozwija się z roku na rok. Przedstawiciele Vavreczki otrzymali zaproszenia na dwie kolejne imprezy, które odbędą się w Łękawicy. Już 4 sierpnia Festyn Rodzinny z udziałem orkiestr dętych, natomiast 31 sierpnia „Pożegnanie lata" połączone ze Świętem Kapusty oraz Dożynkami Gminnymi.

Źródło, foto: Żywiec Media, M. Hujdus

Czytany 2354 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY