niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
01.10.2013

Aleja Jana Pawła II w Łękawicy w oku kamery

Dodał: RED.

Aleja Jana Pawła II w Łękawicy, wraz ze skrzyżowaniem ulic Za Wodą i Wspólnej oraz parkingi usytuowane w tym rejonie stanowią kolejne miejsca publiczne w Gminie Łękawica, które od 26 września 2013r. zostały objęte system monitoringu. W systemie tym wykorzystano panel fotowoltaiczny (bateria solarna), który z całym oprzyrządowaniem zasila kamery. Obserwacja telewizyjna (nadzór wizyjny) znajduje się w siedzibie Urzędu Gminy w Łękawicy.

Monitoring ten ma na celu umożliwienie obserwacji i rejestracji wszystkich zdarzeń mających miejsce w trybie czasu rzeczywistego oraz odtworzenia wszystkich zdarzeń zarejestrowanych w przeszłości. Jest to nowoczesny element poprawy i zapewnienia bezpieczeństwa.

Aleja Jana Pawła II w Łękawicy została kompleksowo zagospodarowana dzięki pozyskanym środkom Unii Europejskiej - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Została wykonana infrastruktura w postaci m.in. dwustronnych chodników, instalacji oświetlenia ulicznego oraz nasadzono zieleń.

W tym rejonie wprowadzono dodatkowe elementy organizacji ruchu w zakresie nowego przejścia dla pieszych i ograniczenia prędkości. Obszar został również wyposażony w znaki i tablice informacyjne.

Prosimy o przestrzeganie wprowadzonych zasad i mamy nadzieję, że wybudowana infrastruktura znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz podniesienie wizerunek i atrakcyjność gminy.

Źródło: Żywiec Media, M. Hujdus
Foto: ARC

Czytany 2449 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY