niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
14.05.2014

Wójt pyta: na co mamy pozyskiwać fundusze?

Dodał: RED.

To mieszkańcy gminy Łękawica zdecydują, na co w ich gminie będą pozyskiwane pieniądze z Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Swoje propozycje będą mogli zgłaszać do 30 czerwca.

W pierwszej kolejności organizacje społeczne, następnie wszyscy mieszkańcy otrzymają od wójta gminy Łękawica pismo o treści: „Obecnie trwają prace nad dokumentami określającymi strategię wykorzystania funduszy europejskich z nowej perspektywy 2014-2020. Gmina Łękawica chce dobrze przygotować się do efektywnego wykorzystania unijnych funduszy na ten okres i dalszego rozwoju. Wobec powyższego uprzejmie proszę o wskazanie propozycji zadań przeznaczonych do realizacji na lata 2014-2020 rozwiązujących problemy publiczne. Zgłoszone przedsięwzięcia powinny służyć zaspokojeniu zbiorowych potrzeb społeczności lokalnej" – pisze w piśmie do organizacji i mieszkańców wójt Stanisław Baczyński.

Osobą upoważnioną do kontaktów w tej sprawie jest Agnieszka Szwed – podinspektor łękawskiego Urzędu Gminy, z którą można skontaktować się osobiście (pokój 34 w Urzędzie Gminy) lub telefonicznie 33 865 16 01, wew. 333.

– Podoba mi się idea budżetu obywatelskiego, gdzie to mieszkańcy decydują o tym, na co będzie przeznaczona część pieniędzy z budżetu miast. My chcieliśmy jednak pójść o krok dalej i zapytać mieszkańców o to, na co chcieliby przeznaczyć środki unijne. W końcu to mieszkańcy są ostatecznymi beneficjentami realizowanych projektów i nikt tak dobrze, jak oni nie wie, co jest im potrzebne. Nie chcemy decydować za nich, demokracja jest od tego, by móc mieć wpływ również na swoją przyszłość, dlatego liczę na liczny odzew na moją propozycję – mówi Stanisław Baczyński, wójt gminy Łękawica.

By było jeszcze ciekawiej, wójt gminy Łękawica ogłosił konkurs „3 D – Dyskusja, Decyzje, Działanie" na 3 najlepsze propozycje, które zostaną nagrodzone!

Gmina Łękawica jest jednym z beskidzkich liderów w pozyskiwaniu środków unijnych. W ciągu 10 lat Polski w Unii Europejskiej, gmina zrealizowała projekty unijne na łączną kwotę 30 milionów złotych, z czego 21,5 miliona pochodziło z dofinansowania unijnego. Skorzystała z 10 programów unijnych, realizując 37 projektów. Liczba pozyskanych pieniędzy w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosła 5 tysięcy złotych.

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 2212 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY