niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
11.06.2014

Wójt Łękawicy ze Złotym Kluczem

Dodał: RED.

Stanisław Baczyński, wójt gminy Łękawica (powiat żywiecki) został uhonorowany Złotym Kluczem 2013 w konkursie „Samorządowiec Roku Województwa Śląskiego".

Kapituła brała pod uwagę działania, służące lepszemu zaspakajaniu potrzeb społecznych oraz tworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju lokalnego, przyczyniających się do unowocześniania potencjału społecznego i gospodarczego miast, gmin i powiatów.

W konkursie ocenie poddany został wkład i dokonania liderów wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z punktu widzenia ich otwartości na problemy i oczekiwania mieszkańców, poszukiwania aktywnych form komunikowania się władze ze społecznościami lokalnymi, innowacyjność w kreowaniu polityki lokalnej oraz współpraca z biznesem i trzecim sektorem w budowie społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs swoim patronatem objęło Stowarzyszenie Dziennikarzy RP.

Stanisław Baczyński jest wójtem gminy Łękawica od początku jej istnienia, czyli od 1991 roku. W okresie tym gmina została w znacznej części skanalizowana, powstały kilometry nowych dróg gminnych, kompleks sportowy w Łękawicy (m.in. hala im. o. Michała Tomaszka, czy oddany do użytku w ubiegłym roku Orlik), rozbudowany również został budynek Urzędu Gminy. Gmina Łękawica w ciągu ostatnich 10 lat zrealizowała projekty unijne na łączną kwotę 30 milionów złotych, z czego 21,5 miliona pochodziło z dofinansowania unijnego. Niedawno wójt Stanisław Baczyński zapytał mieszkańców, na jakie cele gmina ma pozyskiwać pieniądze w nowym rozdaniu finansowym 2014-2020. Propozycje będą zbierane do końca czerwca.

– Nagroda ta jest bardzo miła i ważna, bo świadczy o tym, że ktoś z perspektywy Katowic docenia pracę, którą wykonujemy w niewielkiej gminie na Żywiecczyźnie, która nie dysponuje olbrzymim budżetem, ale gdzie dzięki pracowitości wielu ludzi udaje się zrealizować wiele ważnych dla lokalnej społeczności inwestycji i systematycznie poprawiać komfort życia mieszkańców – mówi wójt Stanisław Baczyński.

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 2322 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY