niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
25.06.2014

Czy w Łękawicy powstanie lotnisko?

Dodał: RED.

Na dobre rozkręcił się konkurs 3D (Dyskusja, Decyzja, Działanie) w Łękawicy. Na apel wójta gminy Łękawica odpowiedziało już kilkudziesięciu mieszkańców gminy Łekawica, którzy mają pomysły na to, co gmina powinna zrealizować w rozpoczynającej się właśnie perspektywie unijnej 2014-2020.

Mieszkańcy za pośrednictwem strony internetowej, a także gazetki gminnej dostali zapytanie o to, jakie inwestycje powinny być realizowane w gminie w najbliższych latach. Pytanie pojawiło się w połowie maja. Informacja ta była również szeroko podawana w mediach, co wywołało dodatkową dyskusję.

– Spodziewałem się, że otrzymam kilka odpowiedzi, w najlepszym razie kilkanaście. Z naszym pytaniem zwróciliśmy się nie tylko do organizacji społecznych, ale również do osób prywatnych, chcąc poznać ich potrzeby, bo w końcu demokracja powinna polegać na tym, by to mieszkańcy decydowali o tym, co jest dla nich priorytetem – mówi wójt Stanisław Baczyński.

Wójt nie spodziewał się, że gmina zostanie dosłownie zasypana propozycjami. Chociaż pierwszy etap kończy się 30 czerwca i do tego terminu można nadsyłać swoje propozycje, to już dziś wiadomo, że jest ich całe mnóstwo. Mieszkańcy chcą, by powstały siłownie na świeżym powietrzu, miejsca gdzie bezpłatnie będzie można korzystać ze sprzętu rehabilitacyjnego, czy kryta pływalna. Pojawiła się propozycja, by w Łękawicy powstał dom spokojnej starości, inni mieszkańcy chcą budowy poboczy, dokończenia oświetlenia, czy budowy nowych dróg gminnych. Dla mieszkańców Kocierza Rychwałdzkiego priorytetem jest budowa masztu telefonii komórkowej oraz modernizacja sieci internetowej. Inne propozycje idą w kierunku rozwoju infrastruktury – chcą by w gminie utworzyć nowe ścieżki rowerowe i konne, a nawet... filię lotniska!

– Każda z propozycji jest bardzo ciekawa i nad każdą z uwagą się pochylimy. Cały czas czekamy na kolejne sugestie, które z pewnością pomogą w rozwoju gminy. Cieszy mnie jednak fakt, że konkurs 3D spotkał się z tak dużym odzewem społecznym, bo to wcześniej było zapewne obecne w rozmowach tych osób, a teraz jest szansa, by o tym powiedzieć głośno i spróbować realizować, a nie zostawać jedynie na etapie marzeń – dodaje Stanisław Baczyński, który jeszcze nie złożył swojej ankiety. – Poczekam niemal do samego końca. Nie chce niczego powielać, a mam również kilka ciekawych pomysłów – dodaje wójt.

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 2503 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY