niedziela, 18 sierpnia 2019
Imieniny: Ilony, Heleny
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
12.09.2014

Wielkie Święto Kapusty w Łękawicy

Dodał: RED.

Już jutro wielkie Święto Kapusty w Łękawicy (powiat żywiecki). Na scenie oprócz pokazu tradycyjnego deptania kapusty, liczne występy artystyczne, w tym laureatów tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych odbywających się w ramach 51. Tygodnia Kultury Beskidzkiej! A na koniec koncert zespołu Shelky oraz zabawa taneczna.

Święto Kapusty to już tradycja. Stowarzyszenie „Szeroka", Gminna Biblioteka Publiczna w Łękawicy oraz Wójt Gminy Łękawica Stanisław Baczyński zapraszają na imprezę, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

– Kiszenie kapusty to odwieczny zwyczaj w naszych stronach. To niezwykle zdrowe i smaczne warzywo króluje na stołach, zwłaszcza w okresie zimowym. A ile wspaniałych potraw można z niej przyrządzić. Kwaśnica, kapuśniak, gołąbki, łazanki i wiele innych, które królują na polskich stołach i są symbolem naszej kuchni. Chcemy podtrzymywać tę tradycję i troszczyć się o to, by przekazywać ją kolejnym pokoleniom – mówi Stanisław Baczyński, wójt gminy Łękawica.

Oprócz możliwości obejrzenia na scenie pokazu tradycyjnego deptania kapusty, organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Początek imprezy od godziny 17.00. Na początek pokaz oraz występy zespołu i kapeli „Jaworki". Na scenie gościnnie zaprezentuje się zespół „Seniorzy" ze Skoczowa. Gwiazdą tegorocznego dnia kapusty będą „Grojcowianie" z Wieprza. Regionalny zespół folklorystyczny, który w pokonanym polu zostawił w tym roku, najlepsze folklorystyczne ekipy z Meksyku, Turcji, Serbii, Włoch i wielu innych krajów świata, występujących w Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych. O 20.00 koncert zespołu Shelky, który ma w swym repertuarze wiele znanych utworów muzycznych z całego świata, a na deser zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Zapowiada się naprawdę imponująca, pełna muzycznych podróży uczta. Temu, jak porządnie zająć się kapustą przyglądać się będą goście z różnych stron Polski, a także ze Słowacji i Czech.

– Przyjeżdżajcie do nas, świetna zabawa gwarantowana – dodaje wójt Stanisław Baczyński.

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 2802 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY