czwartek, 27 czerwca 2019
Imieniny: Władysława, Maryli
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów  Otwarcie biblioteki w Lipowej oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

02.11.2015

Wyjątkowy wieczór

Dodał: RED.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów  Otwarcie biblioteki w Lipowej oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W czwartek, 22 października odbyło się uroczyste otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, która przeszła kapitalny remont m.in. zwiększając swoją powierzchnię. Tydzień później, 29 października, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie. Gościem był Marcin Wilk - autor bestsellerowej biografii Anny Jantar "Tyle słońca", który pojawił się w towarzystwie Pani Katarzyny Krzyżewskiej, tłumaczki, zaliczonej przez Czesława Miłosza do grona najlepszych tłumaczy literatury w Polsce.

 

29 października 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i pierwsze spotkanie autorskie w wyremontowanej Bibliotece. Naszym gościem był Marcin Wilk – dziennikarz, publicysta, krytyk, tłumacz, redaktor, konsultant programów literackich oraz autor bestsellerowej książki „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”, wydanej w maju tego roku. Marcin Wilk jest absolwentem polonistyki na UJ. Publikował na łamach m.in. „Polityki”, „Tygodnika Powszechnego”, „Przekroju”, „Czasu Kultury”, onet.pl., „Dekady Literackiej”, „Pograniczy”, „Radaru”, „Zadary”, „Przeglądu Polskiego”, „Prime’u”, „Lampy”. Współpracuje z Radiem Kraków. Od roku 2010 zasiada w jury Krakowskiej Książki Miesiąca.

Autor biografii Anny Jantar pojawił się w towarzystwie Pani Katarzyny Krzyżewskiej,  tłumaczki z języka rosyjskiego,  głównie poezji Josifa Brodskiego, którą Czesław Miłosz zaliczył do grona najlepszych tłumaczy literatury w Polsce.  Publikowała na łamach m.in. "Kultury Niezależnej", "Brulionu", "Świata", "Odry", "Znaku", "Tygodnika Powszechnego", "Więzi", "Arki", "Arcanów", "Didaskaliów", "Zeszytów Literackich", "Kresów", "Dekady Literackiej", "Przekroju". Przez wiele lat współpracowała z "NaGłosem". Przekładała Josifa Brodskiego dla telewizji (TVP, "n"), radia (współpraca z Romaną Bobrowską) i teatru (Groteska - spektakl pt. "Jałta"). Za przekład poematu Josifa Brodskiego "Izaak i Abraham" otrzymała w 1988 roku Nagrodę im. Wandy Kragen. W opinii Czesława Miłosza jej tłumaczenia są „znakomite”.

Marcin Wilk  w niezwykle interesujący sposób przedstawił osobę Anny Jantar, opowiadał o jej życiu, dzieląc się z nami ciekawostkami, czy niepublikowanymi historiami, wtrącając zabawne anegdoty z życia artystki.  Spotkanie, które przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, pozwoliło również podzielić się uczestnikom wspomnieniami dotyczącymi niezwykłej osoby, jaką była Anna Jantar. Po zakończeniu spotkania zainteresowani mogli nabyć książkę i otrzymać od autora dedykację.

Zapraszamy na kolejne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej, w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 17°°.

Źródło: UG Lipowa

{galeria} Otwarcie biblioteki w Lipowej {/galeria}

Czytany 1762 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY