czwartek, 27 czerwca 2019
Imieniny: Władysława, Maryli
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
03.11.2015

Konkurs i koncert pieśni patriotycznej.

Dodał: RED.

W piątek, 6 listopada, o godz. 17 w sali OSP Lipowa, odbędzie się koncert laureatów "I Konkursu Pieśni Patriotycznej w Lipowej." To wydarzenie organizowane jest po raz pierwszy w Gminie Lipowa, do konkursu mogły zgłaszać się Gimnazja z całego regionu. W piątek od rana zaczyna się część konkursowa, otwarta dla mieszkańców, a popołudniu koncert.

 

Ocalenie od zapomnienia pięknej polskiej tradycji pieśni, które noszą w sobie wspomnienie ważnych momentów historii naszej Ojczyzny. Popularyzacja różnorodnych pieśni o Ojczyźnie, pieśni legionowych, żołnierskich, patriotycznych. Wyłonienie talentów wokalnych wśród młodzieży z naszego regionu. To najważniejsze cele organizowanego po raz pierwszy w Lipowej "I Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Gimnazjalistów". Zwycięzcy konkursu pokażą się publiczność na koncercie laureatów.  Konkurs odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Lipowa Jana Góry.

-Cały czas staramy się żeby szeroko pojęta kultura gościła w naszej gminie. Chcemy żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ostatnio organizowaliśmy rockowy koncert dla młodzieży, teraz czas na przypomnienie w formie takiego wydarzenia, pięknych pieśni patriotycznych. Na naszych terenach jest masa zdolnej młodzieży, dlatego, żeby ich wyeksponować, zdecydowaliśmy się na formę konkursową.- mówi wójt gminy Lipowa Jan Góra. 

 

 

 

Czytany 1820 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY