piątek, 24 stycznia 2020
Imieniny: Rafała, Felicjana
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
23.11.2015

Wójt, dyrektor, policja i "Sznupek"

Dodał: RED.

W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku na śląskich drogach, tylko(!) na oznakowanych przejściach dla pieszych, odnotowano 330  wypadków drogowych. Dzisiaj przed Szkołą Podstawową w Lipowej odbyła się akcja rozdawania odblasków dzieciom, w którą osobiście zaangażował się wójt gminy, oraz dyrektor szkoły. Akcja odbyła się wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Żywcu. Po happening, jaki odbył się przed szkołą, policja spotkała się z najmłodszymi uczniami w klasach i przeprowadziła pogadanki na temat noszenia odblasków, oraz bezpieczeństwa pieszych na drodze.

 

Wszyscy uczniowie i rodzice, którzy odprowadzali dzisiaj swoje dzieci do Szkoły Podstawowej w Lipowej, byli mocno zdziwieni tym, co zastali przed drzwiami wejściowymi. Radiowóz policyjny, trzech funkcjonariuszy, "Sznupek", dyrektor szkoły Janusz Caputa i wójt Gminy Lipowa Jan Góra. To właśnie z inicjatywy wójta, w Lipowej została zorganizowana akcja rozdawania odblasków najmłodszym i uświadamiania jak ważne jest ich noszenie, zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie nie wszędzie są chodniki.  

-W takich gminach jak nasze środków na chodniki jest ciągle za mało. To, co możemy robić już teraz, zwłaszcza w jesienno-zimowym okresie, to uświadamiać najmłodszych, jak ważne jest noszenie odblasków i powtarzać im podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Dziś po raz pierwszy zrobiliśmy akcję rozdawania odblasków, ale na pewno będziemy ją powtarzać, wspólnie z Komendą Powiatową w Żywcu. Obiecuje, że mimo mrozu zawsze będę chciał uczestniczyć w niej osobiście, bo spotkania z najmłodszymi mieszkańcami i nich bezpieczeństwo są dla mnie bardzo ważne.- mówi wójt Gminy Lipowa Jan Góra.

Konieczność takich akcji potwierdza Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, która w piątek na swojej stronie apelowała -Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku, kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego. Statystyki są tutaj niepokojące: w pierwszych 10 miesiącach roku na śląskich drogach życie straciło 73 pieszych, w tym 20 na oznakowanych przejściach.

 

 

 

Czytany 3872 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY