niedziela, 29 marca 2020
Imieniny: Eustachego, Stefana
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
30.11.2015

Wystawa "Drzeworytów Beskidzkich"

Dodał: RED.

 

 

 

Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej zaprasza na wystawę  "Drzeworytów Beskidzkich" niezwykłego artysty Pawła Stellera. Wystawa otwarta jest w godzinach pracy biblioteki. Warto przypomnieć, że w Urzędzie Gminy w Lipowej nadal można oglądać wystawę prac plastycznych uczniów szkół podstawowych pt. "Śliwkowa Lipowa".   

 

Paweł Steller (ur. 23 stycznia 1895 r. w Hermanicach koło Ustronia na Śląsku Cieszyńskim, zm. 4 września 1974 r. w Katowicach) – artysta plastyk, uczeń Władysława Skoczylasa. Krytycy zachodni nazywali go "polskim" lub "śląskim Dürerem" (w zależności od źródeł), a polscy krytycy "śląskim Skoczylasem". Żył i pracował w Katowicach w latach 1925–1974. Jego prace wyróżniano na prestiżowych wystawach w Polsce, Europie i Ameryce. Stellera często porównywano z Rubensem czy Rembrandtem. Pozostawił po sobie tysiące drzeworytów, rysunków, linorytów, litografii i innych. Projektował również witraże.

Źródło: UG Lipowa

 

 

 

Czytany 2108 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY