niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
24.09.2012

Wizyta studyjna w Lalikach dobiegła końca

Dodał: MW

W dniach 19-21 września w Ośrodku Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowym "LALIKI" odbyła się wizyta studyjna zorganizowana przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki". Grupą odbiorców byli uczestnicy projektu „Młody obywatel Europy". Podczas spotkania zaprezentowała się między innymi Fundacja Braci Golec oraz Żywiecka Fundacja Rozwoju.

Głównym celem wizyty było zapoznanie uczestników z interesującymi działaniami społecznymi prowadzonymi przez podmioty ekonomii społecznej. Działania te miały zainspirować uczestników do działania w tym zakresie. Organizatorzy chcieli także pokazać zasady funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej na przykładzie stowarzyszeń/fundacji, które realizują projekty społeczne. 26-osobowa grupa młodzieży przybyła na teren naszego powiatu aż z Lublina! Podczas trzydniowego pobytu mogli poszerzyć swoją wiedzę o kolejne doświadczenia. W trakcie wizyty odwiedzili Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki, Zakład Aktywności Zawodowej oraz Zakład Introligatorsko-Drukarski. Uczestniczyli także w warsztatach terapii zajęciowej „Jesteś potrzebny". Ostatniego dnia zaprezentowano Fundację Braci Golec, której głównym celem jest pielęgnacja lokalnego folkloru. Natomiast druga prezentacja została przedstawiona przez Żywiecką Fundację Rozwoju i dotyczyła projektów unijnych realizowanych w ramach programu „Młodzież w działaniu". Wszystkie omówione projekty odbywały się na terenie powiatu żywieckiego, a fundacja była organizacją wspierającą grupy nieformalne.

Foto: www.laliki.com.pl

Czytany 2663 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY