niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
21.01.2014

Wieczór wspomnień o życiu i twórczości J. Szczotki w Milówce

Dodał: RED.

Gminny Ośrodek Kultury w Milówce i fundacja Klamra zapraszają na spotkanie – „Wieczór wspomnień o życiu i twórczości Józefa Szczotki" , które będzie miało miejsce 24.01.2014r. (piątek) o godzinie 16:00  w „Starej Chałupie" w Milówce.

Podczas tegorocznego spotkania, prowadzonego przez Ewę Cudzich i Rafała Bałasia będziemy chcieli wspomnieć postaci autentycznych góralskich muzykantów – gajdziorzy, którzy grali w kapeli, w Zespole Józefa Szczotki z Milówki. Poza tym mamy kilka nazwisk gajdziorzy z Soli (Bury Stanisław), Kamesznicy (Alojzy Kuźma, Wojtas,  Michał Fiedor-Kiełbasa), Szarego (Andrzej Stańco), Złatnej (Jan Butor) oraz Soblówki (Sobel Jan, Kiełbasa Jan).

Zapraszamy więc serdecznie wszystkie osoby, które pamiętają jeszcze tamte zamierzchłe czasy lub, które zapamiętały opowiadania o muzykantach od swoich rodziców, babć. Mile widziane będą fotografie, stare nagrania i wszelkie dokumenty potwierdzające występowanie gajdziorzy i instrumentu gajdy na terenie Milówki i okolicznych wsi.

Spotkanie wpisuje się w ramy dwuletniego projektu „Gajdosze" realizowanego przez Fundację Klamra dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efektem działań będzie wydanie albumu z biografiami i muzyką beskidzkich gajdoszy. Obecnie, cały czas prowadzone są wywiady, spotkania z budowniczymi gajd, sesje nagraniowe współczesnych muzykantów – gajdoszy. Jeszcze raz zapraszamy na piątkowe spotkanie do Starej Chałupy w Milówce.

Szczegółowy opis projektu "Gajdosze":   http://klamra.org/gajdosze

Źródło, foto: Fundacja Klamra

Czytany 1833 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY