czwartek, 23 maja 2019
Imieniny: Emilii, Iwony
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
26.06.2014

Golec u Orkiestra i Oddział Zamknięty zawładną Milówką

Dodał: RED.

Oj, będzie się działo podczas tegorocznych Dni Milówki. Święto gminy 2014 wystartuje w piątek (4.07) i potrwa aż do niedzieli (6.07).

– Każdy, kto przyjedzie do nas w przyszły weekend, z pewnością nie będzie się nudzić – przekonuje Andrzej Maciejowski, dyrektor milowieckiego Gminnego Ośrodka Kultury, który już od kilku miesięcy zajmuje się organizacją tego dużego kulturalno-turystycznego wydarzenia.

Co ważne, większa część imprezy, odbędzie się przy nowym Amfiteatrze nad Sołą, który wybudowany został przy miejscowym Gimnazjum im. Jana Pawła II.

– Inwestycja zrealizowana została przy dużym wsparciu funduszy unijnych. Bez tego projektu, nie udałoby się nam wznieść takiego kosztownego obiektu – podkreśla Robert Piętka, wójt Milówki.

Organizatorzy święta gminy przygotowują wiele niespodzianek dla wszystkich uczestników, zapewniając jednocześnie, że nie zabraknie zarówno przyjemności dla ciała, jak też dla ducha. Rozegrane zostaną m.in. Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Siatkówce Plażowej. Przygotowują także Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, prezentację zespołów góralskich i młodzieżowych, konkurs na najlepsze potrawy regionalne pod hasłem „Milowieckie smaki" połączone z degustacją, a także jubileusz 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Muzycznymi gwiazdami będą Golec u Orkiestra i Oddział Zamknięty.

W piątek wstęp jest wolny. Z kolei sobotnia oraz niedzielna część imprezy będzie biletowana. Dorośli za wstęp zapłacą 10 zł, dzieci powyżej 6 lat, młodzież ucząca się oraz studenci 7 zł. Natomiast maluchy do 6 lat będą miały bezpłatny wstęp. Do 4 lipca w siedzibie GOK przy ul. Dworcowej 1 można zakupić też karnet promocyjny upoważniający do tańszego wejścia na imprezę przez dwa dni. Cały kosztuje 15 zł, a ulgowy 10 zł.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY:

Piątek, 4.07:

Dzień przyjaźni polsko - czeskiej (prezentacja i promocja dorobku Milówki oraz czeskiego Milikova)

 • 16:00 – pokazy sprzętu, ratownictwa drogowego oraz sprawności bojowej Ochotniczych Straży Pożarnych z Milówki i Milikova

- konkurs wiedzy pożarniczej

- stoiska i prezentacja rękodzielników z terenu gmin Milówka, a także Milikova

 • 18:00 – „Seniorzy z zameczku" - przedstawienia „Kopciuszek po Śląsku" i „Kapturek - dzielnica - las" - występy zespołów oraz kapel regionalnych
 • 20:00 – wieczór z Bluesem
 • 21:30 – nocna, plenerowa projekcja polskich komedii

Sobota, 5.07:

 • od 10:00 – Rynek w Milówce: zabawy, animacje, szczudlarze
 • od 10:00 – Park Linowy: Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
 • od 10:00 – Park Linowy: Otwarcie II Grand Prix Beskidów – Mistrzostw Województwa Śląskiego w Siatkówce Plażowej. Eliminacje kat. mężczyźni i miksy o Puchar Dyrektora GOK i Wójta Gminy Milówka (regulamin dostępny jest na www.hajduk.milowka.pl)

Amfiteatr nad Sołą:

 • 13:00 – „Milowieckie smaki", czyli trzy godziny kulinarnych emocji (konkurs na najlepsze potrawy regionalne, połączony z degustacją)
 • 14:00 – Fundacja Braci Golec – koncert finałowy II Letnich Warsztatów od 14:40 do 21:00 - gry, zabawy dla dzieci, szczudlarze, warsztaty żonglerki, robienia baniek mydlanych, malowanie twarzy

- Mażoretki „EFEKT" z Milówki

- Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha-Seniorzy" z Raciborza

- „Reedycja" ze Świnnej (hip-hop, modern jazz, house)

- Chór Milowiecki

- Zespół „Królestwo Beskidu"

- Wspólny występ zespołów regionalnych z gminy Milówka: ZPiT „Wierchy" im. Józefa Szczotki, „Spod Kikuli" i „Hulajniki"

- Zespół „Samo Sedno"(covery)

- Jacek Dewódzki z zespołem - były wokalista grupy „Dżem"

 • 21:00 – Gwiazda wieczoru: „Oddział Zamknięty" - koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia zespołu
 • 22:30 – dyskoteka: zabawa taneczna z zespołem „Sokoły"

Niedziela, 6.07

 • od 10:00 – Jubileusz 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Milówce (najpierw w milowieckim kościele odprawiona zostanie się msza. Następnie uroczystości przeniosą się do Amfiteatru nad Sołą)
 • od 10:00 – Rynek w Milówce: zabawy, animacje, szczudlarze
 • od 10.30 – Park Linowy: Druga część II Grand Prix Beskidów – Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Siatkówce Plażowej - finały

Amfiteatr nad Sołą:

 • 11:30 – cd. Jubileuszu 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Milówce
 • od 15:00 do 21:00 - gry, zabawy dla dzieci, szczudlarze, warsztaty żonglerki, robienia baniek mydlanych, malowanie twarzy

- „Dead Piston" z Żywca

- Zespół „Rezerwa" z Ujsół

- Maciej Gucik - akordeonista, klawiszowiec i aranżer

- polsko-bułgarski zespół Sokoły (melodie bałkańskie)

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Milówki

- Kapela „Po Pieronie"- wierni korzeniom muzyki Beskidu Żywieckiego

 • 21:00 Gwiazda wieczoru – Zespół „Golec u Orkiestra"
 • Ok. 22:30 – pokaz sztucznych ogni

Wydarzenia towarzyszące:

W sobotę i niedzielę na terenie imprezy będzie można spotkać się też z członkami Beskidzkiego Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej „Strażnicy Beskidów", którzy proponować będą m.in. przejażdżki konne. Oprócz tego, przy Amfiteatrze nad Sołą dostępne będą także: wesołe miasteczko, stoiska rękodzielników z gminy Milówka. Zaplanowano również zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów. Będzie można posmakować także dań regionalnych.

Ponadto warto obejrzeć dwie interesujące ekspozycje:

- Wystawa „Golec u Orkiestra - nasze 15 lat", która dostępna będzie w hotelu - restauracji „Beskid" w Milówce

- Wystawa malarstwa ks. prof. Tomasza Hergesela pt. „Przypowieści Biblijne", jaką oglądać będzie można w sali GOK w Milówce.

Źródło, foto: GOK Milówka

Czytany 1921 razy

Katalog firm i instytucji

 • Katalog firm
 • Instytucje publiczne
 • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY