niedziela, 21 lipca 2019
Imieniny: Wawrzyńca, Daniela
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
19.11.2015

W Milówce zagrają w szachy...

Dodał: RED.

Organizacja Pożytku Publicznego - Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy w dniach 23-29 listopada w Milówce organizuje XIII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy.

W trwających tydzień zmaganiach weźmie udział ponad 100 zawodników, w przedziale wiekowym od 8 do 84 lat. W większości są to osoby dotknięte niepełnosprawnością.

Ten turniej szachowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony szachistów. Atrakcyjne nagrody i komfortowe warunki zakwaterowania są magnesem przyciągającym najlepszych szachistów z całej Polski. Pierwsze zgłoszenia docierały do nas już na początku roku, co spowodowało, iż w październiku byliśmy zmuszeni wpisywać kolejnych chętnych na listę rezerwową. Jak co roku zawodników gościć będzie hotel Tycjan w Milówce. Turniej jest otwarty, rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry to 90 minut na partię dla zawodnika oraz dodatkowo 30 sekund za każde wykonane posunięcie. Gra odbywa się na zegarach elektronicznych. Ponadto turniej wliczany jest do rankingu FIDE.

 Wszystkim zawodnikom życzymy sportowej rywalizacji i przypominamy o obowiązku posiadania aktualnej książeczki zdrowia, oraz ksera aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, grupy KiZ.  Współorganizatorem turnieju jest Starostwo Powiatowe w Żywcu. Partnerem imprezy jest ZMGE Żywiec. Zawody zostały dofinansowane ze środków PFRON. Patronat Honorowy nad turniejem sprawuje Sekretarz Stanu Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda.            

Regulamin i szczegółowe informacje dotyczące turnieju dostępne są na stronie www.eurobeskidy.org.pl

Źródło: Stowarzyszenie EuroRegion Beskidy

Czytany 1696 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY