czwartek, 23 maja 2019
Imieniny: Emilii, Iwony
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
03.12.2015

Mistrzowie szachowi po raz XIII w Milówce

Dodał: RED.

OPP Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy już po raz trzynasty zorganizowało Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy w Powiecie Żywieckim. W rozgrywanym w Milówce turnieju udział wzięło ponad stu pasjonatów królewskiej gry w tym trzynaście przedstawicielek płci pięknej.

Rozgrywany od 2002 roku turniej szachowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pasjonatów królewskiej gry. Od lat ilość zgłoszeń znacznie przekracza limit miejsc. Atrakcyjne nagrody, komfortowe zakwaterowanie oraz wyjątkowa atmosfera turnieju są magnesem przyciągającym najlepszych szachistów z całej Polski. Poziom turnieju można śmiało określić jako bardzo wysoki, a tytuły szachowe uczestników mówią same za siebie.

W tym roku wśród uczestników turnieju znaleźli się m.in. mistrzyni międzynarodowa Liliana Leszner oraz mistrz międzynarodowy Mirosław Jaworski, sześciu mistrzów FIDE, kilku kandydatów na mistrzów kraju oraz wielu zawodników posiadających pierwsze kategorie szachowe. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: sędzia główny zawodów oraz mistrz FIDE, Jacek Matlak i sędzia klasy międzynarodowej, mistrz międzynarodowy i trener kadry narodowej kobiet Marek Matlak.

W przerwie pomiędzy rundami zawodnicy uczestniczyli w wycieczce pętlą beskidzką, a w sobotę wraz z honorowymi gośćmi zasiedli do uroczystej kolacji. Po  trwających tydzień zmaganiach i rozegraniu dziesięciu rund wyłoniono zwycięzców. W niedzielę 29 września odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród. Wręczenia nagród i pucharów dokonali: Prezes Stowarzyszenia Eurobeskidy Stanisław Handerek, Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wójt Gminy Łodygowice Andrzej Pitera oraz Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON Anna Wandzel. Wśród zawodników bezkonkurencyjna okazała się Liliana Leszner. Zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji niepełnosprawnych kobiet oraz została pierwszą w historii turnieju kobietą która wygrała kategorię niepełnosprawni. Najlepszym zawodnikiem do lat czternastu okazał się Kuba Ochowicz, który został również najlepszym pełnosprawnym zawodnikiem turnieju. Najlepszą pełnosprawną zawodniczką turnieju została Honorata Kucharska. Najlepszym wśród seniorów został Władysław Pojedziniec, a kategorię niepełnosprawni – I grupa wygrał Piotr Jagieła.

Tegoroczny turniej przeszedł już do historii, jednak miłe wspomnienia i radość zwycięzców na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wzorową organizację turnieju doceniono w odległej Warszawie. Stowarzyszenie otrzymało listy gratulacyjne od podsekretarza w Kancelarii Prezydenta RP Wojciecha Kolarskiego oraz wiceministra, sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda. Turniej został dofinansowany ze środków PFRON, a współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Żywcu. Partnerem imprezy był Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów turnieju oraz obsługi i wolontariuszy. Bez ich zaangażowania ta piękna inicjatywa nie mogłaby się odbyć. Po szczegółowe informacje na temat Stowarzyszenia Eurobeskidy oraz organizowanych przez nas zawodów sportowych zapraszamy na stronę www.eurobeskidy.org.pl. Zapraszamy również, do polubienia naszego profilu na portalu facebook gdzie na bieżąco informujemy o podejmowanych przez nas działaniach.

Turniej dofinansowany ze środków PFRON

Źródło: UG Milówka

 

 

 

Czytany 1985 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY