niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
19.08.2013

Święto Matki Boskiej Zielnej w Juszczynie

Dodał: RED.

W malowniczym i pięknym miejscu odbyła się tegoroczna tradycyjna już w Juszczynie Msza Święta z okazji święta Matki Boskiej Zielnej. Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający gminę, tłumnie zgromadzili się przed kapliczką Matki Boskiej w Juszczynie Zarębniki.

W fantastycznym klimacie i w promieniach zachodzącego powoli słońca, umilali wszystkim wspólnie spędzane chwile, członkowie Zespołu Regionalnego „Grojcowianie" wraz z kapelą „Grojcowianie" pod czujnym okiem Brygidy Murańskiej. Obecni na Mszy Świętej byli mieszkańcy, Koło Gospodyń Wiejskich w Juszczynie, turyści, jak i również Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy i Radnymi z Juszczyny oraz Sołtys współorganizujący całą uroczystość.

Tuż po Mszy Świętej ponad 80 osób uczestniczyło w zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy – Wieprz  KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZY BUKIET ZIÓŁ. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, książkowe oraz cukierki i obrazki, które z dumą rozdawał Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Juszczynie ks. Kazimierz Buba. Bukiety oceniali doskonale znani wszystkim twórcy ludowi –  Pani Maria Grzegorek oraz Pan Andrzej Murański.

– Święto Matki Boskiej Zielnej jest świetną okazją do wspólnego radowania się wiernych w Juszczynie. Cieszę się, że mieszkańcy Juszczyny tak licznie zebrali się dzisiaj na tej uroczystej Mszy Świętej. Nie spodziewałem się tak wielu uczestników Konkursu Bukietów Zielnych, Ci ludzie dają przykład tego jak ważna jest tradycja i pielęgnowanie wartości chrześcijańskich, a i jak radośnie można przy okazji spędzić razem czas – mówił Wójt Gminy Grzegorz Figura.

Dla jeszcze lepszej atmosfery wspólnego biesiadowania Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Juszczynie przygotowały dla wszystkich gości ognisko z kiełbaskami, a Strażacy z OSP w Juszczynie czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i przybyłych gości w trakcie i po Mszy Świętej.

Źródło, foto: M. Więzik

Czytany 2155 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY