niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
14.04.2014

103 wyróżnione palmy w Juszczynie

Dodał: RED.

Niedziela Palmowa w Juszczynie poza święceniem palm ma też inne głęboko już zakorzenione tradycje. W dniu 13 kwietnia, w Niedzielę Palmową po Mszy Świętej o godz. 11.00, po raz kolejny zorganizowany został Konkurs Palm Wielkanocnych. W tym roku nagrodzonych zostało ponad 100 uczestników.

W Niedzielę Palmową Kościół w Juszczynie, jak co roku wypełnił się barwnymi bibułkowymi kwiatami i wonią świeżych zielonych gałązek. Barwny korowód okrążył najpierw kościół w procesyjnym orszaku, następnie – po zakończeniu Mszy Świętej – mieszkańcy sołectwa udali się do domu ludowego, gdzie odbyła się cześć konkursowa.

Jury w składzie: Ks. Kazimierz Buba – proboszcz Parafii NMP w Juszczynie, Grzegorz Figura – Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz, Maria Grzegorek – twórca ludowy, folklorysta, Andrzej Murański – twórca ludowy, folklorysta oraz Magdalena Więzik – Dyrektor GCKPT; oceniło plamy pod kątem zgodności z tradycyjnym wzornictwem wykonania palm, estetyki wykonania oraz wkładu włożonego w wykonanie palmy.

Konkurs wyszczególniał w tym roku cztery kategorie. Po raz pierwszy pojawiła się kategoria dla dzieci w wieku przedszkolnym – wyróżniono w niej 33 dzieci w wieku przedszkolnym. W pozostałych kategoriach wyróżniono: 49 palm w kategorii szkoła podstawowa, 6 palm w kategorii gimnazjum oraz 16 palm w kategorii osoby dorosłe.

Specjalną nagrodę – wyjazd do Sejmu RP – dla twórcy najpiękniejszej palmy w trzech najstarszych kategoriach ufundowała Poseł na Sejm RP pani Małgorzata Pępek.

Organizatorami konkursu byli: Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz, Parafia w Juszczynie i Koło Gospodyń Wiejskich w Juszczynie.

Źródło, foto: GOK Radziechowy-Wieprz, M. Husar

Czytany 1974 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY