niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
02.06.2014

Święto rodzin przedszkolaków

Dodał: RED.

Przedszkole Publiczne w Juszczynie od kilku już lat organizuje Święto Rodziny – to połączenie Dnia Matki (26 maja), Dnia Dziecka (1 czerwca) i Dnia Ojca (21 czerwca). Nie inaczej było i w tym  roku.  Do  wspólnej  zabawy  zaproszono  całe  rodziny!  A  mali  mieszkańcy  podżywieckiej Juszczyny zaprezentowali ciekawe programy artystyczne.

– Chcemy, by  przedszkole dzieci traktowały, jak swój drugi dom, dlatego staramy się integrować cale  rodziny  z  naszej  miejscowości.  Poprzez  wspólną  zabawę,  występy  najmłodszych,  a  także przyjazną atmosferę budujemy rodzinno­przyjacielskie relacje, które – mamy taką cichą nadzieję – dzieci  zabiorą  ze sobą  na  dalszą  drogę  życia.  Przedszkole  to  nie  tylko  zabawa,  ale  też  nauka  i szacunek,  dlatego  z  tak  dużym  pietyzmem  podchodzimy  do  Dnia  Babci  i  Dziadka,  czy  też  do Święta Rodziny – przyznaje Jolanta Greń, dyrektorka Przedszkola Publicznego w Juszczynie.

Dzieci  chciały  z  jak  najlepszej  strony  zaprezentować  się  przed  swoimi  rodzicami.  Starannie ćwiczyły przez kilka tygodni, by ich program był, jak najciekawszy i na długo zapadł rodzicom w pamięci.  Trudu  nie  szczędziły  opiekujące  się  dziećmi  panie,  które  uczyły  ich  piosenek  i wierszyków.

Grupa „Krasnoludki", do której uczęszczają dzieci od 3 do 5 lat zatańczyła taniec z chustkami oraz taniec  z  pomponami,  recytowała  wiersze,  a  także  zaśpiewała  kilka  piosenek.  Z  kolei  grupa starszaków  (która  nosi  nazwę:  Przyjaciele  Franklina)  przedstawiła...  spektakl  muzyczny  pt. „Czarownice  i  koty".  Rodzicom  zaimponowali  nie  tylko  świetną  grą  aktorską,  śpiewem,  ale również efektownymi kostiumami, które były autorskim projektem pań wychowawczyń.

– To chyba normalne, że wzruszam się, kiedy widzę na scenie swoje dzieci, ale ten spektakl był niesamowitym przeżyciem, być może dlatego, że był dedykowany właśnie nam rodzicom. To taka ogromna  radość,  kiedy  widzisz  na scenie swoje  dziecko,  które  z  prawdziwą  miłością szczerze mówi wierszyk lub śpiewa piosenkę adresowaną właśnie do ciebie. Takich chwil się po prostu nie zapomina – mówi Grażyna Dudys, mama 5­letnich bliźniaczek Amelii i Mileny.

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 1834 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY