niedziela, 21 lipca 2019
Imieniny: Wawrzyńca, Daniela
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
16.09.2014

Zdrowo i z przytupem w Gminie Radziechowy-Wieprz

Dodał: RED.

Większość gmin na Żywiecczyźnie ma już swoje święto. Teraz, po raz pierwszy w historii, swoje dni organizuje również gmina Radziechowy-Wieprz. Zapraszamy w piątek i sobotę 26-27 września na obiekty sportowe w Wieprzu. Szykuje się dobra zabawa z zespołem Baciary i spora dawka... zdrowia. Wstęp wolny.

- Zdrowie będzie tematem numer jeden, szczególnie w pierwszy dzień imprezy – zapowiada wójt gminy Grzegorz Figura. - Głównie dzięki pracownikom Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy w piątek 26 września przyjadą do gminy, aby spotkać się z uczniami tutejszych szkół oraz wszystkimi, dla których temat zdrowia nie jest obojętny. Pokażą jak udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej, poradzą jak dbać o prawidłową masę ciała, jak unikać wad postawy i bólów kręgosłupa oraz jak się zdrowo odżywiać.

Dla dzieci i młodzieży z kolei przygotowano zawody sportowe z upominkami dla wszystkich uczestników. Pierwszy dzień świętowania zakończy mecz w dwa ognie: nauczyciele vs pracownicy gminy.

Atrakcyjnie i rozrywkowo zapowiada się sobota. Od godz. 15.00 na scenie prezentować się będą Państwu: zespół VOCATIO, Małe Kino, Zespół Regionalny Grojcowianie oraz Mali Grojcowianie, Zespół Regionalny Jodełki oraz gwiazda wieczoru – zespół BACIARY (występ przewidziany na godz. 19.00). Tych z kolei, którym jeszcze będzie mało dobrej zabawy, zapraszamy na dyskotekę, kończącą imprezę. Zagra dla Państwa DJ KrissD.

To nie koniec atrakcji. W sobotę na wszystkich czekać będzie jeszcze wioska rycerska, pokazy walk i nauka strzelania z łuku oraz rzucania oszczepem – przygotowane przez Drużynę Południe, grupa ratownicza z pokazami udzielania pierwszej pomocy, a dla najmłodszych miasteczko zjeżdżalni i dmuchańców, clown, namiot Żywca Zdroju oraz zabawy i animacje z opiekunami.

Będzie również co zjeść i co wypić. Bufet grillowy i na słodko przygotują panie ze Stowarzyszenia Wieprzanki oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wieprzu. Każdy będzie mógł kupić coś dla siebie.

Organizator: Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz. Partner Główny Żywiec Zdrój S.A. Partner. Wspierający: Etnobank Radziechowy-Wieprz.

Program imprezy:

Piątek 26.09.2014 r.

11.00 – pokaz pierwszej pomocy przedlekarskiej (w wykonaniu pracowników Uniwersytetu Medycznego w Katowicach)

11.30 – zajęcia na temat ergonomii pracy ucznia ( prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Medycznego w Katowicach)

12.00 – namiot obok sceny: pomiar składu masy ciała, porady żywieniowe, profilaktyka bólów kręgosłupa, porady dla kobiet – w wykonaniu pracowników Uniwersytetu Medycznego w Katowicach)

12.00 – pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z OSP Radziechowy

13.00 – rozgrywki sportowe uczniów (koszykówka, bambuko).

15.00 –Nauczyciele vs Pracownicy Urzędu Gminy – mecz w dwa ognie.

Sobota 26.09.2014 r.

15.00 – pokaz walk rycerskich w wykonaniu Drużyny Południe

16.00 – występ zespołu VOCATIO

16.30 – występ zespołu Małe Kino

16.50 – występ zespołu regionalnego Grojcowianie

17.20 – występ zespołu regionalnego Jodełki

17.40 – występ zespołu regionalnego Mali Grojcowianie

18.00 – występ zespołu regionalnego Jodełki

18.20 – Występ kapeli góralskiej

19.00 – Gwiazda Wieczoru – zespół BACIARY

20.30 – Dyskoteka (prowadzący DJ KrissD)

23.00 – Zakończenie imprezy

Atrakcje towarzyszące (sobota): wioska rycerska, pokazy walk i nauka strzelania z łuku oraz rzucania oszczepem – przygotowane przez Drużynę Południe, grupa ratownicza z pokazami udzielania pierwszej pomocy, dmuchana zjeżdżalnia i zamek, suchy basen, clown, namiot Żywiec Zdrój, zabawy i animacje z opiekunami.

Źródło, foto: Gazeta Żywiecka, T. Matlakiewicz

Czytany 1877 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY