niedziela, 21 lipca 2019
Imieniny: Wawrzyńca, Daniela
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
29.09.2014

Tak się bawią Radziechowy-Wieprz

Dodał: RED.

To była udana impreza. Przez dwa dni na sportowo, zdrowo, ale i z przytupem bawili się mieszkańcy Gminy Radziechowy-Wieprz. Najhuczniej było w sobotę wieczorem, kiedy na scenie pojawiła się gwiazda – zespół Baciary.

Pomyśleć, że śmiałe plany gminy mogła popsuć pogoda. W pierwszy dzień, z powodu deszczu wszystkie zaplanowane atrakcje (konkurencje sportowe, wykłady i pokazy pracowników Uniwersytetu Medycznego) trzeba było przenieść do hali tutejszego gimnazjum. Udało się, a zabawa była przednia, zwłaszcza gdy do zażartego pojedynku w Dwa Ognie – stanęli pracownicy tutejszego urzędu gminy i nauczyciele.

Drugiego dnia, ze względu na ilość atrakcji, pod dach już by się przenieść nie dało. Na szczęście nie było takiej konieczności. Tuż przed rozpoczęciem imprezy nad gminą zaświeciło słońce, a wkrótce na obiekty okołoturystyczne w Wieprzu ściągnęły tłumy mieszkańców, żądnych dobrej zabawy. Nie zawiedli się. Pokaz umiejętności walki wręcz dali rycerze z Drużyny Południe, na scenie prezentowały się kolejno zespół VOCATIO, Małe Kino, Grojcowianie, Jodełki i Mali Grojcowianie. Sporo też działo się wokół sceny. Był obóz rycerski, w którym dzieci mogły zobaczyć jak dawniej władało się bronią i postrzelać z łuku, swoje miejsce miała grupa ratownicza z fundacji K2, która pokazywała jak fachowo udzielać pierwszej pomocy w razie wypadku samochodowego, czy zadławienia, był też klown i animacje dla najmłodszych. Prawdziwe oblężenie przeżywało miasteczko dmuchańców, w którym wszystkie dzieciaki mogły się do woli wyszaleć. Ruch panował również w namiocie Żywca Zdroju, który przez całą sobotę prowadził konkursy i zabawy dla najmłodszych, starszym oferował fachowe porady w zakresie żywienia i utrzymania właściwej masy ciała oraz spotkania z dietetyczką. Nie mogło też zabraknąć – Zdrojka, maskotki Żywca Zdroju. Dodajmy, że Żywiec Zdrój był głównym partnerem imprezy, który wsparł finansowo Dni Gminy. Pomoc okazał również Etnobank Radziechowy-Wieprz.

– To historyczna impreza – podkreśla Grzegorz Figura, Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz. – Po raz pierwszy organizowaliśmy Dni Gminy. W dodatku jeszcze nigdy nie bawiło się u nas tylu ludzi. Faktycznie w sobotni wieczór widownia pękała już w szwach. Na gorący półtoragodzinny koncert zespołu Baciary ściągnęły tłumy, a ci, którym jeszcze było mało zabawy, do późnych godzin bawili się na dyskotece, którą prowadził DJ KrissD.

Źródło: T. Matlakiewicz, Foto: P. Trzmielewski

Czytany 2286 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY