czwartek, 23 maja 2019
Imieniny: Emilii, Iwony
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
15.12.2014

Projekt "Bibliomania. Książka! Kultura! Kreacja!" zrealizowany

Dodał: RED.

Warsztaty filmowe, fotograficzne, ceramiczne, literackie, dziennikarskie. Zaangażowanie wolontariuszy, wprowadzenie w przestrzeń publiczną zakodowanych w postaci kodów QR cytatów z książek, stworzenie „biblioławek", realizacja konkursów z nagrodami, a na koniec organizacja „Dnia Biblioteki". Wszystko to nie byłoby możliwe gdyby nie współpraca Gminnej Biblioteki Publicznej Radziechowy-Wieprz z Żywiecką Fundacją Rozwoju i pozyskanie wsparcia finansowego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt „Bibliomania. Książka! Kultura! Kreacja! , to kolejny przykład na to, że nawet niewielka biblioteka gminna nie musi ograniczać się do roli wypożyczalni książek. Wystarczy dobry pomysł i spora doza zaangażowania aby stworzyć przestrzeń kreatywnego działania.

Od sierpnia do grudnia br. na terenie Gminy Radziechowy-Wieprz odbył się szereg działań skierowanych do młodzieży. Warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, miały na celu nie tylko poszerzenie wiedzy i rozwój umiejętności, ale także zapewnienie dobrej zabawy. Młodzi ludzie mieli niepowtarzalną okazję spotkać znanych polskich twórców literatury, spróbować swoich sił w pisaniu fanfiction czy powieści interaktywnej. Zapoznawali się z warsztatem pracy filmowca, fotografa, dziennikarza.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową biblioteki oraz stronę projektu na portalu facebook: www.gbp.radziechowy-wieprz.pl, https://www.facebook.com/ksiazkakulturakreacja

Źródło, foto: GBP Radziechowy-Wieprz

Czytany 2043 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY