czwartek, 23 maja 2019
Imieniny: Emilii, Iwony
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
25.06.2015

Etno Bank wspiera EtnoKulturę

Dodał: RED.

Etno Bank Spółdzielczy z siedzibą w Radziechowach-Wieprzu do tej pory wspierał wiele inicjatyw społecznych realizowanych w regionie. Po raz pierwszy, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu lokalnej społeczności, Etno Bank Spółdzielczy zorganizował spotkanie promujące kulturę beskidzką. Pierwsze spotkanie uświetniło doroczne Święto Spółdzielczości Bankowej.

– EtnoKultura w Etno Banku, bo tak nazwaliśmy ten projekt, to działania doskonale wpisujące się w naszą misję. Chcemy wspierać lokalną twórczość, miejscowych artystów i przepiękną beskidzką kulturę, która ma różne oblicza i z której mieszkańcy mogą być naprawdę dumni. Chcemy również przez organizację takich spotkań pokazywać, że są w życiu wartości wyższe, i nie wszystko można przeliczyć na pieniądze – podkreśla Przemysław Kubaszek, prezes zarządu Etno Banku Spółdzielczego.

Na pierwsze spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele środowisk lokalnych, działacze kultury oraz przedstawiciele samorządu i klienci banku.

W czwartek w Etno Banku Spółdzielczym odbyło się spotkania z rzeźbiarką ludową Anną Ficoń z Wieprza. Pani Anna jest tegoroczną laureatką prestiżowej nagrody im. W. Orkana. Uchodzi za jedną z najlepszych rzeźbiarek ludowych w Polsce. Jej prace wystawiane są w wielu polskich muzeach, a także kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

W 2013 roku ukazała się książka i film „Przekraczanie granic" autorstwa Barbary Rosiek, które są zapisem wywiadu-rzeki z Anną Ficoń. Zarówno autorka wydawnictwa, jak i bohaterka otworzyły cykl spotkań „Etnokultura w Etno Banku".

Spotkania tego cyklu będą odbywały się raz na kwartał. Każde z nich będzie miało innych bohaterów. Wspólnym mianownikiem będzie kultura beskidzka i jej niezwykłe postacie.

– Spotkanie z Anną Ficoń było dla nas naturalnym wyborem, osoba ta nierozerwalnie jest związana z gminą, gdzie mieści się centrala naszego banku. Cieszy nas również, że swoją obecnością zaszczyciła to spotkanie Barbara Rosiek, kolejna niezwykła kobieta Żywiecczyzny. Już we wrześniu spotkamy się w tym samym miejscu, by zaprosić na wspólną rozmowę o Józefie Szczotce z Milówki, osoby dla kultury Żywiecczyzny zupełnie wyjątkowej – zapowiada prezes Etno Banku Spółdzielczego w Radziechowach-Wieprzu Przemysław Kubaszek.

(relacja video niebawem)

Źródło, Foto: Żywiec Media

Czytany 1849 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY