czwartek, 23 maja 2019
Imieniny: Emilii, Iwony
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
02.09.2015

Grojcowianie na MFFZG

Dodał: RED.

47. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbywał się w dniach 20-29 sierpnia 2015 r. Rywalizacja 12 zespołów z zagranicy i 4 zespołów z Polski toczyła się w trzech kategoriach, które zostały podzielone w zależności od stopnia scenicznego opracowania tradycyjnego folkloru góralskiego. Zespół Regionalny „Grojcowianie” z Wieprza wzięł udział w zmaganiach konkursowych w dniach 26-28.08.2015 r. Zaprezentowaliśmy nasz srebrny program z FFGP w Żywcu pt. „Po odpuście”. W środę nasi przedstawiciele wzięli też udział w Międzynarodowym Konkursie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych gdzie Kasia Kupczak zdobyła „Srebrne Zbyrkadło”. W czwartek Zespół zaprezentował się także podczas Święta Gór czyli Jubileuszu 80-lecia „Święta Gór” w Zakopanem (1935-2015). W piątek wzięłiśmy udział w Modlitwie o pokój w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zwieńczeniem naszego pobytu był Koncert finałowy Górale świata gdzie otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE w postaci PARZENICY GÓRALSKIEJ za (jak to określiło Jury) spontaniczne i zgodne z tradycją przedstawienie folkloru muzycznego i tanecznego Żywiecczyzny.

Prócz „Grojcowian” w Zakopanem zaprezentowały się: „Dolina Popradu” z Piwnicznej Zdroju (Polska), Akademia Tradizioni Popolari Citta di Tempio (Włochy), „The Zemplén Folk Dance Group” (Węgry), „Lubená” (Słowacja), „Cununa Someşană” (Rumunia), „Sider Voivoda” (Bułgaria), „Folclòrico Dr Gonçalo Sampaio” (Portugalia, „Grupo de Corosy Danzas de Santomera” (Hiszpania), „Ivo Lola Ribar” (Serbia), „Białodunajcanie” z Białego Dunajca (Polska), „Limanowianie” z Limanowej (Polska), „The Association Agios Ioannis of Theologos” (Grecja), „Orai – bat” (Francja), „Arte y Tradition Ballet Folclorico” (Mexico), Bukowiński Zespół Pieśni i Tańca (Ukraina).

Galeria

Źródło: Grojcowianie

 

 

 

Czytany 1128 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY