czwartek, 23 maja 2019
Imieniny: Emilii, Iwony
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
28.10.2015

Edukacja przez szachy w Publicznym Przedszkolu

Dodał: RED.

Zajęcia prowadzi dyrektor przedszkola mgr Małgorzata Kasperek , posiadająca uprawnienia i przygotowanie metodyczne  do nauczania gry w szachy potwierdzone certyfikatem nadanym przez Polski Związek Szachowy. Przedszkole uczestniczy w projekcie ogólnopolskim pod patronatem Polskiego Związku Szachowego i Ministerstwa Edukacji Narodowej „Edukacja przez szachy w szkole”, skierowanym głównie do klas początkowych szkoły podstawowej.

Wszystkie nasze starsze  przedszkolaki znają podstawowe zasady tej królewskiej gry, a wśród nich odnajdujemy  dzieci obdarzone szczególnym talentem w tej dziedzinie. Postanowiliśmy wypromować edukację szachową realizowaną w naszym przedszkolu na szczeblu regionalnym. W dniu 24.10.2015r. nasz przedszkolak Bartosz Janik (6 lat) i tegoroczna absolwentka Julia Biela (7 lat) wzięli udział w turnieju szachowym dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli organizowanym przez Dom Kultury w Kamienicy w Bielsku- Białej.  Dwójka małych szachistów dzielnie reprezentowała Publiczne Przedszkole w Radziechowach, gdzie na co dzień ćwiczą swoje umiejętności szachowe (Bartek od ponad roku, a Julia już dwa lata). Byli jednymi z najmłodszych uczestników turnieju i bywało, że dane im było walczyć z zawodnikami niemal dwukrotnie starszymi od siebie. Bartek  wygrał połowę z siedmiu partii i na 25-ciu zawodników zajął bardzo dobre 13-te miejsce. Dwukrotnie zwyciężył i raz zremisował z chłopcami z piątą kategorią szachową. Natomiast Julia zdobyła trzecie miejsce wśród dziewczynek biorących udział w turnieju. Równolegle do turnieju dzieci odbywał się turniej otwarty dla zaawansowanych szachistów, w którym wzięła udział dyrektor przedszkola Małgorzata Kasperek (I miejsce w grupie kobiet).  Młodym szachistom serdecznie gratuluję udanego debiutu w turnieju, dziękuję za tak godne reprezentowanie Publicznego Przedszkola w Radziechowach w tej królewskiej grze i  życzę dalszych sukcesów. Dziękuję Pani Joannie Janik i Panu Witoldowi Bieli za poświęcony czas i umożliwienie dzieciom udziału w turnieju. Do zmagań szachowych promujących naszą działalność i talenty wychowanków przygotowuje się kolejna grupa małych szachistów. Natomiast Bartek i Julia w najbliższym czasie zawalczą o uzyskanie V kategorii szachowej.

Dodatkowe informacje o turnieju na oficjalnej stronie Domu Kultury w Kamienicy: http://www.mdk.beskidy.pl/index.php?s=1&fun=more&id=2080

Źródło: Małgorzata Kasperek dyrektor Publicznego Przedszkola w Radziechowach

 

 

 

Czytany 1215 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY