środa, 1 kwietnia 2020
Imieniny: Grażyny, Hugona
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
23.07.2014

Wawrzyńcowe Jarmarki

Dodał: RED.

Gmina Rajcza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na Wawrzyńcowe Jarmarki, imprezę która od wielu lat jest jedną z większych imprez na terenie Gminy Rajcza. Odbywa się ona na cześć patrona kościoła w Rajczy Św. Wawrzyńca.

W tym dniu do Rajczy zjeżdżają się zespoły folklorystyczne jak też inne zespoły z całej Polski. Ale Wawrzyńcowe Jarmarki to nie tylko festiwal muzyki. Co roku kultywuje się prastarą tradycję palenia "Hudy" czyli olbrzymiego ogniska, które palono na stokach gór dla upamiętnienia męczeńskiej śmierci Św. Wawrzyńca.

Kolejną atrakcją święta jest wystawa sztuki ludowej, na której możemy podziwiać rzeźby, bibułkowe kwiaty, obrazy, ręcznie wykonane serwety, wikliniarstwo i wiele innych pięknych przedmiotów, które swą barwnością i ornamentyką przyciągają wzrok nie tylko znawców ale i amatorów sztuki ludowej. Imprezie towarzyszą stoiska z ciastami domowego wypieku przygotowane przez KGW z terenu Gminy oraz wiele innych atrakcji.

W tym roku Wawrzyńcowe Jarmarki odbędą się 9 i 10 sierpnia w Amfiteatrze przy Centrum Kultury w Rajczy.

Źródło, foto: UG Rajcza

Czytany 2491 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY