czwartek, 27 lutego 2020
Imieniny: Auksencji, Gabriela
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
08.08.2014

Znów wybiegną na trasę Chudego Wawrzyńca

Dodał: RED.

Blisko tysiąc zawodników z całej Polski zgłosiło chęć uczestnictwa w znanym ultramaratonie pod nazwą „Chudy Wawrzyniec", który już w najbliższą sobotę (9 sierpnia) przeprowadzony zostanie po górskich terenach gmin Rajcza i Ujsoły na Żywiecczyźnie.

Po weryfikacji wszystkich zgłoszeń, ostatecznie do trudnej rywalizacji odbywającej się po beskidzkich szczytach, zakwalifikowano ponad 700 osób. Jest to górny limit, który przyjęli organizatorzy zmagań, co zapisane zostało również w regulaminie.

– Od kilku lat biegi górskie cieszą się coraz większą popularnością, co bardzo nas cieszy, ponieważ tereny naszej gminy doskonale nadają się do uprawiania tej dyscypliny – przyznaje Adam Miesiączek, kierownik Wydziału Promocji w Urzędzie Gminy w Rajczy.

Beskidzki ultramaraton wystartuje w sobotę spod rajczańskiego amfiteatru wczesnym rankiem, bo około godz. 4:00. Metę przygotowano z kolei przy amfiteatrze w Ujsołach. Pierwsi zawodnicy, pokonujący 50 kilometrów, powinni przekroczyć linię mety około godz. 9:00. Natomiast osoby zmagające się na trasie 80 kilometrów, spodziewani są na mecie około godz. 13:00.

Wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik. Część sportowców przyjechała już na miejsce, inni dotrą dopiero w sobotę tuż przed startem. Dla uczestników przygotowano dwie trasy o różnych długościach. Część osób wystartuje na dystansie aż 80 kilometrów. Natomiast pozostali sportowcy zdecydowali się zmierzyć na trasie liczącej 50 kilometrów.

– Zawodnicy muszą pokonać dość trudną trasę przebiegającą raz pod górę, a raz w dół. Widzie ona jednak po bardzo malowniczym obszarze polsko - słowackiego pogranicza – tłumaczy Kazimierz Fujak, wójt gminy Rajcza, współorganizator ultramaratonu.

Dodaje, że uczestnicy muszą posiadać dobrą kondycję, bo przebiegnięcie 80 kilometrów, czy też nawet krótszego dystansu, czyli 50 kilometrów, to duże wyzwanie.

Mimo, że na bieg nie można się już zapisać, bo zainteresowanie startem jest tak ogromne, że listy zostały już zamknięte, warto przyjechać, aby pokibicować uczestnikom. Warto dodać, że ubiegłoroczny ultramaraton „Chudy Wawrzyniec", został uhonorowany Srebrną Kozicą w plebiscycie na najlepszy bieg górski.

Organizatorami zmagań są miłośnicy górskich biegów: Tomasz Krawczyk z Ujsół, Magda Ostrowska-Dołęgowska, Kuba Wolski i Krzysztof Dołęgowski z Warszawy oraz Adam Foland z Sulejówka. Natomiast współorganizatorami są gminy Rajcza i Ujsoły.

Szczegółowy program:

Sobota, 9 sierpnia:

3:00 – 3:30 – Odjazdy autokarów z bazy w Ujsołach na start w Rajczy w dwóch/trzech turach – chętni uczestnicy dostaną bilety na dojazd i będą musieli się zameldować na odjazd o wyznaczonej godzinie

3:50 – Powitanie zawodników na starcie

4:00 – Start biegu

8:45 – 9:15 – Przewidywana godzina dotarcia zwycięzcy trasy "50 km"

12:45 – 13:45 – Przewidywana godzina dotarcia zwycięzcy "80 km"

20:00 – Limit trasy "50 km" i "80 km"

20:10 – Dekoracja zwycięzców

Więcej informacji na temat Chudego Wawrzyńca znaleźć można na stronie internetowej: www.chudywawrzyniec.pl

Źródło, foto: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy

Czytany 2379 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY