czwartek, 27 lutego 2020
Imieniny: Auksencji, Gabriela
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
26.01.2015

Moc atrakcji w Rajczy. Rajd Chłopski pełen niespodzianek

Dodał: RED.

Przed nami 47. Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski, po raz 23. w formule międzynarodowej. Rajd, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a niejeden będzie miał dylemat, na które z wydarzeń się wybrać.

„Bo takiego Rajdu nie najdziecie nika, co by były narty, taniec i muzyka" to hasło reklamowe, które od lat towarzyszy Rajdowi Chłopskiemu w Rajczy. I wszystko to będzie również w tym roku, podczas tegorocznej edycji. Pierwsze drużyny rajdowe zjadą się do Rajczy już w piątek, wtedy odbędzie się ich rejestracja. Jeszcze tego samego dnia będzie można wystartować w biegu narciarskim na 2 kilometry.

Prawdziwe zatrzęsienie wydarzeń czeka nas jednak w sobotę w Rajczy. Już o 10.00 barwny korowód uczestników z różnych miejscowości z Polski, Czech i Słowacji przejdzie przez centrum Rajczy. To jeden z najbardziej widowiskowych korowodów organizowanych w naszym regionie. Każda z gmin biorących udział w przemarszu stara się zostać zapamiętana na długo, poprzez niepowtarzalny strój, często ciekawe banery. Po oficjalnym otwarciu Rajdu, w Zespole Szkół na przybyłych widzów czekać będą czekać stoiska w ramach Targów Turystycznych.

Tymczasem na wyciągu na Complu moc atrakcji zimowych. Będzie pokaz oraz warsztaty rzeźby w lodzie, będzie również Zjazd na Byle Cym. Z kolei na boisku Orlik w Rajczy Zimowy Piknik Turystyczny, w ramach którego odbędą się zawody w mini biathlonie.

W sobotę od 16.00 w Centrum Kultury w Rajczy również szereg wydarzeń kulturalnych. Na scenie pojawią się lokalne zespoły, a także goście ze Słowacji, gwiazdami wieczoru będą jednak kabarety Czesław Jakubiec – kabaret Tenor oraz pochodzący z Dąbrowy Górniczej kabaret DNO. Zwieńczeniem wieczoru będzie znakomity koncert Tekli Klebetnicy, zespołu folkowego, który po sukcesie (II miejsce) w telewizyjnym show „Mam talent" zyskuje coraz więcej fanów w całej Polsce. A na zakończenie około 22.00 pokaz sztucznych ogni.

– U nas każdy znajdzie coś dla siebie. I mały i duży. Warto odwiedzić gminę Rajcza, bo tu dzieje się naprawdę bardzo wiele. Serdecznie zapraszam – mówi Kazimierz Fujak, wójt gminy Rajcza.

Zimowa Niedziela w Zwardoniu to propozycja dla biegaczy narciarskich. Wpierw bieg na 3 km, który wystartuje o godzinie 11.00. Pół godziny później startuje bieg na 5 km oraz bieg główny „Beskidy bez granic" na dystansie 20 kilometrów.

– Mieliśmy obawy, czy spadnie śnieg, na szczęście w ostatnich dniach przybyło kilka centymetrów białego puchu i patrząc na prognozy pogody o rozegranie zawodów sportowych jesteśmy spokojni – mówi Marek Brałkowski, komandor Rajdu Chłopskiego. Wszystkie wydarzenia związane z Zimową Niedzielą w Zwardoniu rozpoczynać się będą obok pensjonatu „Na Beskidku".

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 2231 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY