niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
11.03.2014

Jubilatki ze Świnnej

Dodał: RED.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Świnnej świętowały w Dniu Kobiet swój jubileusz 60-lecia powstania. Data powstania tego koła nie jest dokładnie znana, gdyż nie zachowały się żadne dokumenty ani zapisy. W tradycji zachowała się jedynie informacja, że KGW w Świnnej powstało około roku 1953. Postanowiono więc, że termin obchodów 60-lecia będzie raczej symboliczny i dlatego zorganizowano je w Dniu Kobiet.

Z tej okazji pojawiła się nowa Księga Pamiątkowa, w której spisano historię KGW. Możemy w niej wyczytać m.in.: „Koło Gospodyń Wiejskich w Świnnej powstało około roku 1953. Jego pierwszą przewodniczącą była pani Anna Urbańska, pełniąc tę funkcję do roku 1970. Kolejna przewodnicząca to pani Władysława Stasica (1970-1972). Natomiast w latach 1972-1973 przewodniczyła Pani Kazimiera Stasica. Najdłużej funkcję przewodniczącej Koła sprawowała pani Zofia Adamczyk, a było to w latach 1973-2003. Od roku 2003 Kołu przewodniczy pani Janina Sanetra. Od początku powstania, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Świnnej uczestniczyły w licznych zajęciach i kursach, np. gotowania, szycia, szydełkowania, haftowania. Przy Kole działała 23-osobowa grupa śpiewacza, biorąc udział w licznych konkursach i zdobywając czołowe miejsca".

Na jubileuszu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Świnnej pojawiły się władze gminne, ale także zaproszeni goście: proboszcz parafii w Świnnej ks. Marek Nieciąg, strażacy oraz delegacje wszystkich KGW z terenu gminy Świnna. Z okazji jubileuszu nie mogło zabraknąć miłych słów i prezentów. Panie otrzymały m.in. 60 kompletów sztućców, oraz zestaw garnków przystosowany do dłuższego trzymania temperatury. Miłą, dodatkową uroczystością było oddanie i poświęcenie w miejscowej remizie nowej salki, gdzie panie będą mogły się spotykać i jeszcze bardziej aktywnie działać.

– Ja Wam dziękuję za to, że jesteście i za to, jakie jesteście. Za to, że służycie naszej społeczności, uczestnicząc zarówno w imprezach świeckich, jak i kościelnych. Czasami wasze, piękne stroje są informacją dla mieszkańców, że w gminie dzieje się coś naprawdę ważnego, Uświetniacie dożynki i inne imprezy gminne. Waszą wizytówką jest również wspaniała kuchnia, której można próbować podczas przeglądów potraw regionalnych i na imprezach przez Was organizowanych. Wykonujecie ogrom pracy, za co w imieniu mieszkańców naszej gminy bardzo serdecznie wam dziękuję – mówił wójt gminy Świnna Henryk Jurasz.

A że uroczystość odbywała się w Dniu Kobiet dla pań nie mogło zabraknąć kwiatów, które wręczali m.in. wójt gminy Świnna i przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Dziki.

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 1913 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY