niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
23.05.2014

Koronacja figury Matki Bożej w Przyłękowie: utrudnienia w ruchu

Dodał: RED.

24 maja (sobota) w Sanktuarium Maryjnym w Przyłękowie odbędzie się uroczystość koronowania figury maryjnej w Przyłękowie. W związku z tym w gminie Świnna nastąpią utrudnienia w ruchu.

Uroczystość odbędzie się Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Figura maryjna zostanie uhonorowana koronami biskupimi. Uroczystość rozpocznie się o 13.00 wyprowadzeniem figury Matki Bożej na pobliską łąkę, gdyż maleńki kościół – wedle informacji Katolickiej Agencji Informacyjnej – nie byłby w stanie pomieścić rzeszy wiernych wybierających się na to bardzo ważne wydarzenie w dziejach diecezji bielsko-żywieckiej i Żywiecczyzny. O 15.00 przy ołtarzu polowym odbędzie się uroczysta Msza Święta, której towarzyszyć będzie koronacja. Mszy tej będzie przewodniczył ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej biskup Roman Pindel.

W związku z uroczystościami nastąpią utrudnienia w ruchu na terenie gminy Świnna. Pielgrzymi udającymi się na uroczystość koronacji będą musieli liczyć się z dłuższym spacerem, gdyż nie będzie możliwości wjazdu drogą prowadzącą do sanktuarium w Przyłękowie. Kursujący z Żywca do Przyłękowa autobus MZK Żywiec linii nr 13 w sobotę w godzinach 13:00 – 20:00 będzie kursował jedynie do pętli autobusowej w Świnnej. Od godziny 11:00 ruchem od skrzyżowania Świnna – Przyłęków będą kierować służby porządkowe.

– Przygotowaliśmy trzy parkingi. Jeden z nich będzie zlokalizowany w Przyłękowie, drugi w górnej Świnnej, a trzeci naprzeciw Urzędu Gminy w Świnnej. Przede wszystkim chciałbym prosić wszystkich o zastosowanie się i przestrzeganie wskazówek przekazywanych przez służby porządkowe. Mając na uwadze osoby chore i starsze, przewidzieliśmy też uruchomienie transportu, który ułatwi dojazd do drogi prowadzącej do sanktuarium. Będziemy reagować na bieżąco, gdy wystąpią takie potrzeby – mówi wójt gminy Świnna Henryk Jurasz.

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 1968 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY