niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
09.06.2014

Pierwsza parafiada

Dodał: RED.

W Trzebini (gmina Świnna) odbyła się pierwsza w historii tej miejscowości Parafiada połączona z IV Przeglądem Orkiestr Dętych. Uczestnikom tak bardzo spodobała się idea imprezy, że już poprosili organizatorów o zorganizowanie kolejnej edycji.

– Jeżdżę po gminach Żywiecczyzny oraz po Podhalu i widzę, że lokalne społeczności coraz mocniej integrują się ze sobą, poprzez zabawę, radość, ale i wspólny wysiłek. W związku z tym namawiałem miejscowe organizacje, które działają na terenie Trzebini, by zorganizować imprezę dla wszystkich, która zintegruje lokalne środowisko. Żyjemy obok siebie, a nie ze sobą i to warto zmieniać. Cieszę się, że dopisała pogoda i tak wielu ludzi w sobotnie popołudnie znalazło czas, by wybrać się na naszą wspólną imprezę – przyznaje wieloletni proboszcz parafii w Trzebini, ks. prałat Stanisław Kuczek.

Parafiadę połączono z IV Przeglądem Orkiestr Dętych, imprezą która na trwałe wpisuje się w kalendarz imprez powiatu żywieckiego. W tym roku w przeglądzie wzięły udział orkiestry dęte z: Gilowic, Kocierza, Pewli Ślemieńskiej, Rychwałdku i oczywiście Trzebini.

Dla uczestników przygotowano konkurs wiedzy o sołectwie Trzebinia i gminie Świnna. Oprócz pytań w stylu: kto jest wójtem gminy, uczestnicy musieli odpowiedzieć m.in. na pytania, z którego roku pochodzi najstarsza kapliczka w miejscowości (prawidłowa odpowiedź to 1797 rok) czy do jakiego klucza folwarcznego należała Trzebinia (obszarskiego).

– Impreza odbyła się dzięki współdziałaniu wielu ludzi, głównym organizatorem było stowarzyszenie „Trzebinka", ale w organizację włączyła się też Parafia, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż Pożarna, orkiestra, czy klub sportowy. Pokazaliśmy, że stanowimy jedność, dlatego możemy być w pełni usatysfakcjonowani z przeprowadzenia tak dużego wydarzenia – cieszy się Rafał Kotrys, prezes stowarzyszenia „Trzebinka"

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 1181 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY