niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
02.09.2014

Gmina Świnna ma kolejną salę gimnastyczną

Dodał: RED.

Gmina Świnna wzbogaciła się o kolejną dużą salę gimnastyczną. Czwarty tego typu obiekt w gminie powstał w miejscowości Trzebinia. Poświęcenia nowej sali dokonał biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger, a gościem honorowym młodzieży z Trzebini był Marian Kasprzyk, złoty medalista olimpijski w boksie z Tokio (1964).

Jedna z najważniejszych inauguracji roku szkolnego na Podbeskidziu odbyła się w Trzebini. W miejscowym kościele, mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli odprawili księża z dekanatu żywieckiego, pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera. W swojej homilii, biskup Greger podkreślił znaczenie słowa. I umiejętności wsłuchiwania się w niego, w dzisiejszych czasach.

– Żyjemy w kulturze zalewu słowa, jego banalizowania, obecności wielu słów bez treści i znaczenia, słowa manipulacji i zakłamania. Słowo dzisiaj bardzo potaniało, coraz mniej doceniamy i liczymy się ze słowem – mówił hierarcha. Do uczniów zwrócił się z prośbą, by w nowym roku, z uwagą wsłuchiwali się w słowa swoich nauczycieli, bo ci powinni być dla nich życiowymi przewodnikami, i z ich nauki w przyszłości skorzystają.

Po uroczystościach kościelnych, zgromadzeni przenieśli się pod nową halę sportową. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali biskup Greger, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebini Anna Staszek oraz wójt gminy Świnna Henryk Jurasz.

– Oddanie tej sali do użytku zmieni zdecydowanie jakość nauki, komfort pracy wychowawców, ale przede wszystkim pozwoli zdecydowanie lepiej rozwijać się sportowo młodzieży, ale też całej społeczności Trzebini. Bo sport to nie tylko sport wyczynowy, sport to zdrowie fizyczne i nie tylko. Jak mówił św. Jan Paweł II „Każdy rodzaj sportu niesie za sobą bogaty skarbiec wartości", a więc i te duchowe. Jak dzięki sportowi można być długo sprawnym i pełnym radości życia, świadczy przykład naszego trzykrotnego olimpijczyka, naszego specjalnego gościa Mariana Kasprzyka, który mając 75 lat, cały czas jest w doskonałej formie – mówił wójt Henryk Jurasz.

Nowa sala kosztowała 1.609.320, 20 zł. Ze środków województwa śląskiego udało się pozyskać 504.400,00 zł. Pozostała kwota, czyli ponad milion złotych pochodziła z budżetu Gminy Świnna. Powierzchnia użytkowa tego obiektu to 580 m2 obiektu to z kolei 2931 m3.

Dzieci i młodzież z Trzebini podczas uroczystej akademii zaprezentowały ciekawy, pełen humoru program artystyczny, a pierwszą piłkę do kosza wrzucił biskup Piotr Greger. Piłka idealnie trafiła do kosza przy trzeciej próbie, czym biskup zyskał aplauz zgromadzonych. Duchowny przyznał, że w młodości trenował koszykówkę.

Źródło, foto: Żywiec Media

Czytany 1902 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY