niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
16.12.2015

Hajduki wydały płytę

Dodał: RED.

Na tę chwilę członkowie Zespołu Regionalnego Gminy Świnna „Hajduki” czekali od bardzo dawna. Właśnie ukazuje się ich debiutancka płyta „W Betlejem przy drodze”, na której można posłuchać aż 17 utworów bożonarodzeniowych. Super niespodzianką są goście, których „Hajduki” zaprosiły do wspólnego nagrania.

Pomysł, by nagrać płytę z pastorałkami góralskimi pojawił się pod koniec stycznia br., kiedy „Hajduki” miały za sobą zdobycie pierwszych miejsc w: Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka”, „Żywieckich Godach” czy Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu. Ponadto podczas kolędowania w kościołach, wiele osób pytało, czy jest szansa na kupienie płyty zespołu. Do tej pory było to niemożliwe. Pomoc w wydaniu płyty zadeklarowało Towarzystwo Edukacji Ekologicznej i Turystycznej „Nickulina”, które miało już na koncie wydanie płyty Kapeli Wałasi „TożsaMy”. Mając takie wsparcie, młodzi artyści z naszej Gminy już pod koniec wakacji zaczęli ćwiczyć pastorałki góralskie. We wrześniu korzystając z nagrody, jaką otrzymali za wygranie I Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Węgierskiej Górce, pojechali na zgrupowanie do Rytra, gdzie również ćwiczyli utwory, które miały znaleźć się na płycie.

By płyta była jeszcze bardziej ciekawa, postanowiono do udziału w niej zaprosić znakomitych gości. W nagraniach oprócz „Hajduków” wystąpili: góralskie kapele „Grojcowianie” z Wieprza, „Wałasi” z Istebnej oraz soliści: Przemysław Ficek (multiinstrumentalista góralski, na płycie gra na instrumentach pasterskich), Jarosław Kąkol (wokalista znany z występów w zespole „Małe Kino”), Justyna Janik (finalistka popularnego music show „The voice od Poland) oraz Andrzej Sikorowski (krakowski bard,  lider zespołu Pod Budą). W ten sposób powstał projekt „Hajduki i Przyjaciele”.  Na płycie znalazło się 17 utworów (16 pastorałek, jeden utwór słowny), w tym tak popularne, jak „Oj maluśki”, czy „Gore gwiozda Jezusowi”. 

Nagrania zrealizowano w zaimprowizowanym studio w szkole w Pewli Ślemieńskiej oraz w Studiu im. Renaty Bobrowskiej w Polskim Radiu Kraków.

– Dla nas to była wspaniała przygoda. Nie tylko nagraliśmy swoją pierwszą płytę, ale poznaliśmy też osoby, które do tej pory znaliśmy z telewizji, więc były dodatkowe emocje. Taka płyta będzie świetną pamiątką na wiele lat – mówią dzieci z zespołu.

 

 

 

 

Czytany 1992 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY