środa, 1 kwietnia 2020
Imieniny: Grażyny, Hugona
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
11.11.2015

Wstąp do „Drużyny Południe”!

Dodał: RED.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Drużyna Południe” organizuje nabor przed sezonem 2016, zapraszamy w swoje szeregi pasjonatów wczesnego średniowiecza z terenów Żywiecczyzny (i nie tylko). Marzysz o życiu tarczownika? Chciałbyś/chciałabyś popróbować sił w łucznictwie? A może interesują Cię średniowieczne zwyczaje, kuchnia i rzemiosło naszych przodków? Dołącz do nas, damy Ci niepowtarzalną okazję:

- uszyć sobie koszulę i buty,
- polubić kaszę, soczewicę i bryjki,
- zmarznąć pod namiotem,
- poznać fantastycznych ludzi,
- pogłębić wiedzę o historii i codziennym życiu we wczesnym średniowieczu,
- zdobyć nieśmiertelną sławę na rekonstrukcyjnych polach bitew!

Kim jesteśmy i co robimy?

GRH Drużyna Południe istnieje od 2012 roku i zrzesza ludzi zafascynowanych życiem dawnych Słowian i wikingów. Celem i ambicją każdego z drużynników jest skompletowanie stroju i osobistego wyposażenia (broń, ozdoby, itp) właściwego dla człowieka żyjącego w IX-XI wieku i w stu procentach zgodnego z obecnym stanem badań archeologicznych. Większość z nas przyjmuje role wojowników: zaopatruje się w broń i pancerz, bierze udział w wyczerpujących treningach i reprezentuje Drużynę na pokazach historycznych i w inscenizacjach średniowiecznych bitew (o których więcej za chwilę). Inni znów zgłębiają tajniki dawnych rzemiosł, uprawianych przy pomocy zrekonstruowanych narzędzi z epoki – szyjemy ubrania, zajmujemy się kowalstwem, ceramiką, stolarką i wyrobem biżuterii. Są wśród nas tkaczki, prządki i nawet skryba-iluminator.

Nasze hobby to jednak coś więcej niż rękodzieło i kolekcjonowanie sprzętu. Naszą misją jest popularyzacja wiedzy o wczesnym średniowieczu. Co roku więc, w okresie od wiosny do jesieni, bierzemy udział w licznych imprezach poświęconych czasom wczesnego średniowiecza. Odwiedzamy m.in. Dni Dawnych Kultur w Brennej, Raciborski Festiwal Średniowieczny, Jarmark Świętojański w Krakowie, doroczne inscenizacje organizowane przez Rezerwat Archeologiczny w Gieczu i wiele innych. Organizujemy również samodzielne pokazy i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jako statyści braliśmy udział w kręceniu czesko-słowackiej superprodukcji „Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů”. Zapraszamy do obejrzenia relacji z jednej z tegorocznych imprez z naszym udziałem, a mianowicie z Dnia Dziecka w Żywieckim Parku Etnograficznym: http://www.youtube.com/watch?v=4hiH16tyekM

Przyjaźnimy się i współpracujemy z innymi grupami rekonstrukcyjnymi z naszych okolic – m.in. z Rycerzami Grobu Bożego z Żywca i grupą Białogród, która własnymi siłami wznosi w Strumieniu pod Bielskiem wczesnośredniowieczną osadę.

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na płeć i wiek (choć uprzedzamy, że by brać udział w inscenizacjach bitew trzeba mieć ukończone 18 lat). Dzwońcie do nas lub odezwijcie się na facebooku, zaprosimy Was na trening, a nuż rekonstrukcja spodoba się Wam na tyle byście zostali z nami na dłużej. Dla nas to przygoda życia!

 

 

 

Załączniki:
Czytany 2332 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY