środa, 1 kwietnia 2020
Imieniny: Grażyny, Hugona
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
22.11.2015

Językowa Gimnazjada w ZSM-E

Dodał: RED.

19 listopada 2015 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Językowego pod patronatem Starostwa Żywieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych „GIMNAZJADA JĘZYKOWA 2015”.Głównym celem konkursu jest promocja osiągnięć szkół gimnazjalnych w środowisku lokalnym, samoocena uczniów przed egzaminem gimnazjalnym, wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami różnych szkół, popularyzacja wiedzy z zakresu kultury i cywilizacji anglojęzycznego obszaru językowego oraz rozwijanie postaw tolerancji i dialogu międzykulturowego.

 

W konkursie wzięło udział 54 uczniów z 17 szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Testy z języka angielskiego i niemieckiego objęły rozumienie tekstu czytanego, zadania sprawdzające znajomość struktur leksykalno-gramatycznych oraz część kulturową. Konkursowi towarzyszyły występy artystyczne uczniów naszej Szkoły i nie tylko. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował Hubert Rzeszótko, który brawurowo wykonał cztery znane utwory muzyki rozrywkowej. Uczestnicy mieli również okazję podziwiać walc wiedeński i angielski w wykonaniu Kornelii i Artura, którzy swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęli w wieku 6 lat. Jako para turniejowa reprezentowali MCK i odnosili na tym polu liczne sukcesy. Obecnie są uczniami gimnazjum, a tańczyć uczą się w ZSM-E. Wystąpił także nasz szkolny teatr MATAFORA, który przedstawił spektakl muzyczno-taneczny pt. ‘’Natural Instinct”. Spektakl ten  zdobył pierwsze miejsce na różnego rodzaju festiwalach,  między innymi na  XXI Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim im. Floriana Nowaka w Rybniku. Opiekunką grupy jest Pani Iwona Noga-Bardyńska.

Oficjalne wyniki można znaleźć na stronie ZSM-E

Źródło: ZSM-E Żywiec

Czytany 4378 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY