niedziela, 21 pażdziernika 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
03.12.2015

Szczęśliwy finał poszukiwań niepełnosprawnego 10-latka

Dodał: RED.

Szczęśliwie zakończyła się prowadzona wczoraj akcja poszukiwawcza niepełnosprawnego 10-latka. Chłopczyk samowolnie wyszedł ze szkoły i udał się w nieznanym kierunku. Został odnaleziony blisko 10 km od szkoły przez policjantów z Jeleśni. Dzięki szybko przeprowadzonym działaniom nie doszło do tragedii.

Wczoraj około 14.30 dyżurny żywieckiej komendy policji został telefonicznie poinformowany przez pracowników jednej z żywieckich szkół, że 10-letni chłopczyk samowolnie opuścił placówkę. Sytuacja było poważna bowiem było zimno, powoli zapadał zmrok, a chłopczyk wymagał opieki osób trzecich. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w której wzięło udział 80 stróżów prawa z Żywca i Bielska-Białej, przewodnicy z psami służbowymi, 7 jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz 35 ratowników GOPR-u. Po około godzinie poszukiwań 10-latek został odnaleziony przez policjantów z Jeleśni. Był mocno wychłodzony i zdezorientowany. Został przekazany ekipie pogotowia ratunkowego. Po zbadaniu przez lekarza trafił do domu rodzinnego. Tylko dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonym działaniom nie doszło do tragedii.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim służbom oraz osobom, które zaangażowały się w prowadzone poszukiwania.

Źródło: KP Żywiec

 

 

 

Czytany 1335 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY