poniedziałek, 18 marca 2019
Imieniny: Cyryla, Edwarda
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
14.03.2012

Konsul Generalny Niemiec dr. Gottfried Zeitz odwiedził Żywiec

Dodał: RED.

13 marca w godzinach popołudniowych w Żywcu przebywał Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu dr. Gottfried Zeitz. Podczas spotkania z Burmistrzem Żywca i Przewodniczącym Rady Miejskiej zaprezentowano Żywiec pod względem ekonomicznym i społecznym. Burmistrz Żywca pokazał naszemu gościowi jedną z sal ratusza, która poświęcona jest współpracy zagranicznych. Znajdują się tam miedzy innymi akty miasta partnerskich, z którym Żywiec zawarł specjalne porozumienie. Jest tam między innymi akt z niemieckim Unterhaching.

Odnośnie stosunków polsko - niemieckich warto podkreślić, że bardzo dobrze już od wielu lat w naszym mieście bardzo dobrze rozwija się współpraca właśnie Unterhaching. Od 1995 to urokliwe niemieckie miasto jest naszym miastem partnerskim. Cały czas trwa pomiędzy miastami wymiana np. dzieci, instytucji kultury. Wizyta Pana Konsula miała wymiar sondażowy, związana był z tym w jakich dziedzinach Żywiec mógłby współpracować z podmiotami z Niemiec.

Pan Gottfried Zeitz jest absolwentem germanistyki oraz filologii klasycznej. Do 1980 roku pracował w szkolnictwie. W wieku 32 lat postanowił związać się ze służbą zagraniczną w Niemczech i rozpoczął pracę w niemieckim MSZ. Od sierpnia 2011 jest konsulem generalnym we Wrocławiu. Wcześniej był ambasadorem RFN na Cyprze. Wcześniej prowadził biuro byłego prezydenta Niemiec Richarda von Weizsaeckera. W swojej karierze dyplomatycznej kierował też placówkami na Bliskim Wschodzie: był zastępcą ambasadora Niemiec w Teheranie i pracował w ambasadzie w Tel-Awiwie. Konsul Zeitz jest po raz drugi został szefem konsulatu w Polsce. W latach 1999-2002 był konsulem generalnym RFN w Krakowie.

Źródło, foto: Informacja prasowa UM Żywiec, Tomasz Terteka

Czytany 2026 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY