niedziela, 29 marca 2020
Imieniny: Eustachego, Stefana
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
11.11.2015

„Zakazane gole”. KONKURS! WYGRAJ KSIĄŻKĘ.

Dodał: RED.

Dziś Święto Niepodległości.  W związku z tym, że przy okazji świąt staramy się zaproponować Państwu ciekawe lektury. I tym razem wspólnie z Instytutem Wydawniczym Erica przygotowaliśmy dla Państwa konkurs, w którym do wygrania będzie ciekawa pozycja książkowa.  Dziś nie lada gratka, nie tylko dla tych którzy patriotyzm cenią sobie najwyżej, ale również dla osób interesujących się sportem. Mamy do zaoferowania książkę „Zakazane gole”.

By wygrać książkę wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie, które umieścimy na końcu tego artykułu.

A co  to takiego „Zakazane Gole”? Dla pokolenia warszawiaków, którzy przeżyli lata wojny w okupowanej stolicy, kojarzą się one przede wszystkim z najbardziej ekstremalnymi przejawami terroru. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów okupacyjnej codzienności warszawiaka były wszelkie zakazy, dotyczące niemal wszystkiego.

Na owej liście wszystkiego, czego Polakom zabroniono, był też zakaz organizowania zawodów sportowych. Juliusz Kulesza opisuje jak konspiracyjny futbol trwał nieprzerwanie podczas okupacji niemieckiej. Zainspirowany przez dawnego żoliborskiego piłkarza, szeroko dziś znanego pisarza i podróżnika Olgierda Budrewicza, ośmiela się podjąć ów temat, pamięta, że historia jest mozaiką, ułożoną z kamyków także tych najdrobniejszych.

 Autor  Juliusz Kulesza „Julek”  urodzony w 1928 w Warszawie. Powstaniec warszawski i autor wielu książek.Podczas Powstania Warszawskiego, wraz z oddziałem Armii Krajowej PWB/17/S, do 26 sierpnia walczył w obronie gmachu PWPW. Ukończył Wydział Grafiki w pracowni prof. Tadeusza Kulisiewicza w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest autorem licznych publikacji dokumentujących i popularyzujących powstańcze dzieje stolicy.

Odznaczony m.in. Krzyżem Walecznych, Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jak wygrać książkę? Mamy do rozdania 2 egzemplarze. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze wyślą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. poprawną odpowiedź na pytanie:

  • Którą rocznicę odzyskania niepodległości obchodzimy 11 listopada 2015 roku?

Odpowiedź powinna zawierać imię i nazwisko oraz adres osoby biorącej udział w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 4261 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY