piątek, 6 grudnia 2019
Imieniny: Mikołaja, Jeremiego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
25.11.2015

Zakazane gole – rozstrzygnięcie konkursu

Dodał: RED.

11 listopada zorganizowaliśmy konkurs dla naszych Czytelników, w którym do wygrania była książka „Zakazane gole” autorstwa Juliusza Kuleszy. Przesyłkę od nas otrzyma pan Sebastian z Twardorzeczki.

Przypomnijmy.  Dla pokolenia warszawiaków, którzy przeżyli lata wojny w okupowanej stolicy, kojarzą się one przede wszystkim z najbardziej ekstremalnymi przejawami terroru. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów okupacyjnej codzienności warszawiaka były wszelkie zakazy, dotyczące niemal wszystkiego.

Na owej liście wszystkiego, czego Polakom zabroniono, był też zakaz organizowania zawodów sportowych. Juliusz Kulesza opisuje jak konspiracyjny futbol trwał nieprzerwanie podczas okupacji niemieckiej. Zainspirowany przez dawnego żoliborskiego piłkarza, szeroko dziś znanego pisarza i podróżnika Olgierda Budrewicza, ośmiela się podjąć ów temat, pamięta, że historia jest mozaiką, ułożoną z kamyków także tych najdrobniejszych.

Osoby, które chciałyby przeczytać tę niezwykle ciekawą pozycję, mogą ją kupić w księgarni internetowej:  http://tetraerica.pl/pl/p/Zakazane-gole/266

 

Przypominamy, że wszystkie konkursy czytelnicze organizujemy wspólnie z warszawskim Instytutem Wydawniczym Tetra Erica.

Czytany 1797 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY