piątek, 6 grudnia 2019
Imieniny: Mikołaja, Jeremiego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
Hotel Zywiecki
03.01.2016

Autor dokumentu o Tischnerze zaczyna zdjęcia do nowego filmu!

Dodał: RED.

Po niespełna 3 latach od premiery filmu "Jego oczami" o ks. Józefie Tischnerze, który obejrzeli widzowie w całej Polsce i za granią, oraz ponad roku od wydania książki pod tym samym tytułem, Szymon J. Wróbel zaczyna zdjęcia do nowego niezależnego dokumentu. Tym razem temat związany z żywiecczyzną, dotyczący historii z początku II Wojny Światowej, czyli "Aktion Saybusch". "Z domu...", ma być dokumentem, bez archiwalnych zdjęć, adresowanym do młodych widzów. Pierwszy klaps padnie w poniedziałek w Parku Etnograficznym w Ślemieniu.

"Z domu..." to niezależny dokument przybliżający historię "Aktion Saybusch", czyli jednej z największych akcji wysiedleńczych w historii II wojny światowej. Operacja ta przeprowadzona była przez wojska niemieckie i hitlerowską policję w czasie okupacji Polski. Akcja polegała na wysiedleniu od 20 do 50 tys. mieszkańców powiatu żywieckiego na tereny Generalnego Gubernatorstwa i wprowadzeniu na ich miejsce osadników niemieckich. Ten film ma być opowieścią o dramacie, jaki przeżyli mieszkańcy Żywiecczyzny, o nadziei, ale przede wszystkim o aktualnych do dnia dzisiejszego synonimach domu, jako miejsca, w którym czujemy się najbezpieczniej, miejsca, za którym się tęskni, do którego chce się wracać. Film zrealizowany będzie bez archiwalnych zdjęć. Ma to być dokument adresowany do młodych odbiorców.

 

 

 

Czytany 2017 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY