czwartek, 27 lutego 2020
Imieniny: Auksencji, Gabriela
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
07.05.2016

Znane postacie w najnowszym filmie Szymona J. Wróbla "Z domu..."

Dodał: RED.

Trwają pracę nad nowym filmem Szymona J. Wróbla "Z domu...". W projekcie udział wezmą m.in. znani aktorzy Artur Dziurman i Bartosz Gelner. Szymon zapowiada, że to będzie ważny film.

Artur Dziurman i Bartosz Galner wezmą udział w najnowszej produkcji dokumentalnej Szymona J. Wróbla pt. "Z domu...". Po filmie i książce "Jego Oczami" o ks. Józefie Tischnerze, przyszedł czas na temat związany z Żywiecczyzną, choć sam autor twierdzi, że temat jest uniwersalny -"Z domu...", to film opowiadający o Akcji Saybusch, która została przeprowadzona w 1940 roku przez wojska niemieckie i hitlerowską policję w czasie okupacji Polski, polegająca na wysiedleniu od 20 do 50 tys. mieszkańców powiatu żywieckiego na tereny Generalnego Gubernatorstwa i wprowadzeniu w ich miejsce osadników niemieckich.  Ale to również film o domu, jako miejscu, które opuszczamy, do którego wracam, takiego naszego matecznika. Ten film ma również zwrócić uwagę na to ile ludzi do dziś zmuszonych jest do opuszczenia swoich domów z różnych przyczyn politycznych, religijnych, czy ekonomicznych.-  mówi Szymon.  Do  projektu udało się zaangażować wiele ciekawych osób wśród nich dwóch znanych aktorów. - Bardzo się cieszę, że tak ciekawe postacie jak Artur i Bartosz zgodzili się wziąć udział w naszym projekcie. Obserwuję ich różne interesujące aktorskie kreacje, mieliśmy okazję już kiedyś razem pracować, więc myślę, że będą stanowili sporą wartość dla naszego projektu- dodaje Wróbel. W styczniu odbyły się pierwsze zdjęcia, potem rozpoczął się wstępny montaż, teraz trwa zamykanie budżetu i stratują kolejne zdjęcia. -Mam nadzieję w już niedługo zamkniemy budżet i w drugiej połowie maja zakończymy zdjęcia do naszej produkcji. Im mocniej wchodzę w ten temat tym bardziej nie mogę się doczekać, aż będziemy mogli ten film pokazywać w Polsce, bo to będzie ważny film. Myślę, również, że będzie on dobrym punktem wyjścia do wielu ciekawych dyskusji i odda on należyty hołd tysiącom osób wysiedlonych ze swoich domów z naszych terenów. - mówi Szymon J. Wróbel. Informacje o projekcie można śledzić na profilu www.facebook.com/filmzdomu . 

Czytany 3291 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY