czwartek, 27 czerwca 2019
Imieniny: Władysława, Maryli
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
25.05.2016

Daria i Weronika – uczennice I LO w Żywcu wywalczyły II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Centropy 2016!

Dodał: RED.

Serdecznie gratulujemy uczennicom z kl. 2c, Darii Chowaniec i Weronice Gowin, które zdobyły II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Centropy (Central Europe Center for Research and Documentation) Żydowska historia naszego miasteczka. To osiągnięcie na wielką skalę - na dyplomie napisano: for outstanding achievements in the Centropa Film competition.

Film Spotkania po latach w nowatorski sposób opowiada o historii Żywca oraz naszej szkoły, w której do 1939 uczęszczali razem uczniowie polscy i żydowscy. Autorki umiejętnie i ciekawie połączyły w nim pamięć o ludziach i miejscu - historię ze współczesnością (np. obecność izraelskich uczniów u nas w programie "Bliżej siebie").
Wielu z Was może zobaczy się w nim na ekranie (szczególnie kl. 2c, 1d, 3b, ale nie tylko) lub odczyta własne nazwisko w zespole tłumaczy na język angielski (kl. 2b).

Daria i Weronika pracowały pod kierunkiem polonistki Aleksandry Bury.

Zapraszamy do obejrzenia filmu https://www.youtube.com/watch?v=0S8Y0JanlvU

 

Czytany 1592 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY