środa, 1 kwietnia 2020
Imieniny: Grażyny, Hugona
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
02.06.2016

Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wieczorowy Zawrót Głowy”

Dodał: RED.

Pomysł organizacji konkursu zrodził się kilka lat temu, gdy uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu zaczęli odnosić liczne sukcesy w konkursach. W związku z tym, że w naszym regionie konkursy fryzjerskie były rzadkością, pojawiła się idea, żeby „Budowlanka” dołączyła do nielicznego grona organizatorów tego typu konkursów.

 

Pierwszą edycję zaliczono do konkursu regionalnego, w następnych latach ranga konkursu rosła, tak, że z czasem zyskał on miano ogólnopolskiego, a od 3 lat ma zasięg międzynarodowy. Konkurs to przede wszystkim spotkanie młodych fryzjerów z różnych regionów Polski i Europy.  

–  W zawodach biorą udział uczniowie ze szkół fryzjerskich z woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Gościmy także zaprzyjaźnione szkoły ze Słowacji i Czech. W ubiegłym roku w konkursie wzięli udział zawodnicy z Anglii, Hiszpanii i Turcji, z którymi mieliśmy okazję współpracować w ramach projektu „Zdrowie i Uroda w Europie” – mówi Agnieszka Smółka-Nowak,  nauczycielka ZSBD w Żywcu.

Rywalizacja odbywa się pod hasłem „WIECZOROWY ZAWRÓT GŁOWY”, dlatego że w każdej edycji jedna z konkurencji dotyczy wykonania fryzury wieczorowej. Inna, weryfikuje m. in. umiejętności młodych adeptów sztuki fryzjerskiej z zakresu plecionki – te misternie przygotowane fryzury wymagają niezwykłych umiejętności manualnych,  pomysłowości i precyzji. 

Jednak to makijaż i fryzura ślubna zyskały miano koronnych konkurencji. Konkurs wiąże się z ogromną pracą, ale daje mnóstwo satysfakcji, tym bardziej ,że przybywa uczestników i sympatyków.

Dzięki współpracy z innymi szkołami można wymieniać doświadczenia, konfrontować umiejętności zawodowe oraz pobudzać i rozwijać kreatywność u młodych fryzjerów. W organizacji konkursu pomagają firmy związane z branżą fryzjerską. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Żywiecki.

 

Program Konkursu:

9:45 - uroczyste rozpoczęcie

10:00 - Konkurencja

         "Zjawiskowa Panna Młoda" oraz" "Awangardowa Plecionka"

11:00 - występ artystyczny

11:10 - Konkurencja

            Makijaż - "Cztery Pory Roku"

            Fryzura wieczorowa - "Kwiaty we włosach potargał wiatr"

            Subkultury - "Moda ulicy" - konkurencja dla gimnazjalistów

12:10 występ artystyczny

ok. 13:00 zakoncznie

 

 

 

 

Czytany 3324 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY