czwartek, 27 lutego 2020
Imieniny: Auksencji, Gabriela
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
27.07.2016

Kubańskie klimaty w sercu Podbeskidzia

Dodał: RED.

 

 

 

Najgorętsze karaibskie rytmy i aranżacje niezwykłych hitów w stylu latino usłyszymy w ramach kolejnego koncertu Letniej Sceny Sfery. W piątek 29 lipca na wyspę jak wulkan gorącą przeniosą nas dźwięki wygrywane przez Rey Ceballo z zespołem Tripulacion Cubana.

Tym razem zapraszamy wszystkich na muzyczną podróż do krainy salsy i jazz latino – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. – W najbliższy piątek na Placu Bolka i Lolka będzie można poczuć się jak w odległej Ameryce Południowej. Pomoże w tym, w iście latynoskim stylu nasz piątkowy gość specjalny, który z całą pewnością rozgrzeje publiczność spragnioną gorącego grania.

W piątek 29 lipca w ramach Letniej Sceny Sfery zaprezentuje się Rey Ceballo z zespołem Tripulacion Cubana. To w tej chwili chyba najpopularniejszy na polskim rynku zespół salsowy. Swoim repertuarem nawiązuje do muzyki kubańskiej we wszystkich jej odsłonach. Posłuchamy, jak brzmią cha-cha-cha, salsa, timba, latin-pop i latin-jazz w rdzennym wydaniu wyspiarskim. Miłym zaskoczeniem mogą okazać się porywające, latynoskie aranżacje największych hitów radiowych ostatnich lat. Liderem formacji jest Rey Ceballo, który zaprosił do współpracy artystów znanych polskiej publiczności z takich zespołów jak Calle Sol, Noche de Boleros, Impacto, czy spektaklu „Conoce Mi Cuba”. To utalentowany pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer, pochodzący z Santiago de Cuba. Tajników fortepianu uczył go m.in. Ruben Gonzalez. Na przygodę z gorącymi rytmami zapraszamy 29 lipca o godz. 19:30 na plac Bolka i Lolka przy Galerii Sfera. Wstęp wolny.

Posłuchaj, utworu, jaki w najbliższy piątek będzie można plenerowo odkrywać w ramach Letniej Sceny Sfery: https://youtu.be/BnvCL8ExNHU

Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych i uznanych polskich artystów. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Mciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres czy Mezo. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy. Podczas kolejnych występów w ramach Letniej Sceny Sfery zaprezentują się: Mikromusic (5 sierpnia) i Kasa Chorych (12 sierpnia). 

Galeria Sfera angażuje się także w wiele projektów kulturalnych Podbeskidzia. Wśród nich są jeden z najważniejszych europejskich festiwali - Bielska Zadymka Jazzowa, międzynarodowy Tydzień Kultury Beskidzkiej, czy międzynarodowy Foto Art. Festival, w ramach którego wnętrza przy Mostowej 5 stają się jedną z przestrzeni ekspozycyjnych.

 

 

 

Czytany 3351 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY