wtorek, 21 pażdziernika 2014
Imieniny: Urszuli, Hilarego
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
29.05.2013

Nowy biskup diecezji bielsko-żywieckiej już niebawem

Dodał: RED.

Już niedługo kilku biskupów, ze względu na osiągniecie wieku emerytalnego, odstąpią ze stanowisk w swoich diecezjach. Zastąpią ich nowi biskupi. Ta sytuacja dotyczy również diecezji bielsko-żywieckiej.

W marcu tego roku swoje 75-te urodziny obchodził biskup Tadeusz Rakoczy, oznacza to że osiągnął wiek emerytalny i w najbliższym czasie poznamy jego następcę. Nuncjusz apostolski, po konsultacji z episkopatem wskaże papieżowi trzech kandydatów na każdą diecezję, a ten dokona wyboru. Kto zastąpi biskupa Tadeusza Rakoczego, który diecezją bielsko-żywiecką kieruje od 1992 roku? Głośno spekuluje się, że może to być krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś. To urodzony w 1964 roku, kapłan zwany w Krakowie „małym Tischnerem". Biskup Ryś należy do grona świetnie wykształconych hierarchów. W latach 2007–2011 pełnił funkcję rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, ponadto w latach 2010–2011 był przewodniczącym Konferencji Rektorów Seminariów Duchownych w Polsce. Pełniąc funkcję przewodniczącego zespołu ds. Nowej Ewangelizacji działającego w ramach Konferencji Episkopatu Polski, zyskał sympatię wielu młodzieżowych środowisk. Należy do grona otwartych biskupów, współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym", a jego biskupie zawołanie to „Moc w słabości". Czy to właśnie biskup Ryś, będzie następcą biskupa Rakoczego z naszej diecezji, przekonamy się już niebawem.

Źródło: S. Wróbel
Foto: www.diecezja.bielsko.pl

Czytany 2651 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY